Кучма: Німеччина добре розуміє: якщо побудують "Північний потік – 2", то немає нашої труби, вона порожня буде

Кучма: Треба, щоб ми стали розвиненою країною із сильною економікою
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Другий президент України Леонід Кучма заявив, що українцям треба сподіватися на власні сили і перестати думати, що їхні проблеми вирішать США чи Європа.

Унаслідок реалізації проекту газопроводу "Північний потік – 2" із Росії в Німеччину Україна втратить приблизно $2 млрд. Про це розповів другий президент України Леонід Кучма, відповідаючи на запитання студентів Чернігівського національного технологічного університету, пише 5 жовтня "Інтерфакс-Україна".

Екс-президент зазначив, що проблеми України не так сильно турбують Євросоюз, зокрема і країни нормандського формату.

"Та сама Німеччина – вона ж добре розуміє: якщо побудують "Північний потік – 2", то немає нашої труби, вона порожня буде. Тому що у 2019 році вводять ще турецький напрямок... Приблизно 2 млрд сьогодні отримуємо прибутків від цього, а далі буде нуль", – вважає він.

Кучма підкреслив, що Україні треба сподіватися на власні сили.

"Треба перестати думати, що за нас вирішать Сполучені Штати Америки чи Європа. Треба, щоб ми стали розвиненою країною із сильною економікою. Коли нас будуть поважати у світі, тоді ставлення буде зовсім іншим. Зокрема й від Російської Федерації", – розповів він.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

У липні 2018 року сенатор від штату Вайомінг, республіканець Джон Баррассо подав у Конгрес США законопроект про санкції проти "Північного потоку – 2". Міністр енергетики США Рік Перрі не відкидав, що стосовно РФ ухвалять нові обмежувальні заходи, які торкнуться "Північного потоку – 2".

Американський президент Дональд Трамп повідомив 18 вересня, що США не збираються накладати санкцій на західні компанії, які беруть участь у будівництві газопроводу.