Кулеба: Від перестановки Путіна всередині системи агресивна політика РФ щодо України не зміниться
РФ є "відкритим ворогом" України з 2014 року – моменту, коли було анексовано Крим, підкреслив віцепрем'єр-міністр України з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба. Він вважає, що "перестановка" президента РФ Володимира Путіна з однієї посади на іншу не змінить російської політики.
Зміни до російської конституції не змінять "природи політики" цієї країни, зокрема щодо України. Таку думку в інтерв'ю "Укрінформу", яке вийшло 31 січня, висловив віцепрем'єр-міністр України з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба.
Він підкреслив, що РФ є "відкритим ворогом" України з 2014 року – моменту, коли було анексовано Крим.
"Її агресія становить загрозу існуванню Української держави. Те, що вони переставлять [президента РФ Володимира] Путіна з однієї посади на іншу, не змінює природи їхньої політики. Я дуже мало цікавлюся всіма цими перестановками, тому що розумію, що від перестановки пана Путіна всередині системи агресивна політика Росії щодо України не зміниться. Росія вчинила злочин агресії проти нашої держави, і поки цей злочин не припиниться, поки ми не побачимо фундаментальної зміни у ставленні Росії до України, ми маємо сприймати їх як загрозу. Утім, це правда, що обидві країни мають прагнути до нормалізації відносин та стабілізації, і для цього зараз докладають зусиль", – сказав віцепрем'єр.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Відразу після анексії Криму Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
15 січня 2020 року Путін звернувся з посланням до Федеральних зборів, під час якого запропонував внести низку змін у конституцію РФ. 20 січня російський президент вніс проєкт закону про поправку до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одностайно ухвалили у першому читанні 23 січня.
Друге читання президентського законопроєкту у Державній думі заплановано на 11 лютого.