Кулеба заявив, що уряд України має намір протягом п'яти років досягти відповідності критеріям членства в НАТО
На зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що країна зробила свій вибір – бути членом НАТО.
Партнерство України з НАТО тільки зміцнюватиметься і буде дуже динамічним. Про це сьогодні на спільному брифінгу з генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу Єнсом Столтенбергом в Одесі заявив віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Україна зробила свій вибір – бути членом НАТО. Альянс теж зробив свій вибір, тому що в Бухарестській декларації 2008 року було сказано, що Україна стане членом НАТО. Ми виходимо з того, що це рішення буде виконано і Україна та НАТО разом пройдуть цей шлях", – зазначив Кулеба.
Він сказав, що уряд установив мету протягом п'яти років досягти відповідності критеріям членства в НАТО.
Віцепрем'єр підкреслив, що підтримка НАТО серед українців, за даними опитувань, постійно зростає.
Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи буде Україна повторно подавати заявку на отримання плану дій щодо членства в НАТО, Кулеба зазначив, що Україна спирається на те, що заявка, подана 2008 році на саміті в Бухаресті, залишається чинною.
"Якщо ми повернемося до першоджерел – до рішення цього саміту, то його учасники підтримали заявки України та Грузії і доручили своїм міністрам закордонних справ приймати подальші рішення щодо ПДЧ", – нагадав віцепрем'єр.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості".
Згідно з Воєнною доктриною України, ухваленою 2015 року, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України у Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.
Згідно з результатами червневого опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", вступ України в Альянс підтримує 53% громадян. У жовтні 54,4% респондентів, опитаних Центром Разумкова, висловилися проти ймовірної відмови від вступу в Альянс.
Фракція "Європейська солідарність" запропонувала уповноважити голову Верховної Ради підписати звернення української влади до Північноатлантичного альянсу про отримання Україною плану дій щодо членства в НАТО.
У Міністерстві закордонних справ та Міноборони України виступили проти цієї ідеї.