Квіт: Оголошення польською владою В'ятровича персоною нон ґрата фактично є визнанням його заслуг

Квіт: Нам дуже дорого дісталися порозуміння і співпраця з польським суспільством, щоб легковажно нехтувати цим тепер
Фото: Serhiy Kvit / Facebook

Заборона на в'їзд у Польщу керівнику Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу свідчитиме про "імперський рецидив" у влади сусідньої країни, уважає екс-міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

Заборона на в'їзд у Польщу керівнику Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу є визнанням його роботи як історика і громадського діяча, заявив колишній міністр освіти і науки України, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Квіт у Facebook.

"Істерична поведінка стосовно української політики історичної пам'яті з боку представників деяких сусідніх держав свідчить про імперські рецидиви, якими вони не перехворіли навіть на початку XXI століття. Оголошення теперішньою польською владою В'ятровича персоною нон ґрата фактично є визнанням його заслуг як громадського діяча, керівника державної установи та історика", – зазначив він.

Водночас він додав, що це не привід розривати відносини з поляками.

"Нам дуже дорого дісталися порозуміння і співпраця з польським суспільством, щоб легковажно нехтувати цим тепер. Ми не повинні поводити себе так само. Навпаки, Україна має виглядати впевненим і сильним міжнародним гравцем. Як казав видатний французький філософ, почесний професор Києво-Могилянської академії Поль Рікер, ми як європейці нічого не маємо забувати, але також не повинні бути заручниками власної пам'яті", – наголосив Квіт.

Про те, що В'ятрович потрапив у перелік небажаних для в'їзду в Польщу осіб, повідомив 9 листопада з посиланням на власні джерела сайт Dziennik.pl. Сам перелік нібито не буде опубліковано, щоб його фігуранти дізнавалися про заборону вже на кордоні.

2 листопада міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща має намір запустити процедуру, яка не дозволить в'їхати у країну українцям, які "демонстративно надягають мундири СС "Галичина".

У МЗС України відповіли, що у країні немає антипольських настроїв.

В'ятрович розкритикував слова Ващиковського, заявивши, що польські політики шляхом демонізації українців намагаються одержати політичні дивіденди. "Можливо, пан міністр передивився російського телебачення і уявляє собі, що по Києву ходять люди у формах СС", – сказав історик.

8 листопада стало відомо, що президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України і Польщі з метою запобігання подальшій ескалації напруженості між країнами.