Лещенко: Стілець під Луценком не хитається. Він лише грає роль принципового прокурора, який намагається притягнути до відповідальності колишніх регіоналів G

Лещенко: По суті, Луценко йде, нікуди не йдучи
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Блок Петра Порошенка не буде голосувати за звільнення генпрокурора Юрія Луценка, оскільки знає, що його заява про відставку – це "театральна постановка", сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від БПП Сергій Лещенко.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко не втратить своєї посади навіть після рішення подати заяву про відставку. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив нардеп від БПП Сергій Лещенко.

"Я не можу говорити від імені всієї фракції, оскільки перебуваю в опозиції до керівної верхівки. Думаю, Луценко займався піаром, демонструючи, що він нібито такий сміливий і не тримається за посаду. По суті, іде, нікуди не йдучи. Він знає, що фракція не підтримає його заяви. Якщо вже на те пішло, то має бути президентське подання на відставку або 150 підписів нардепів. А ось ці рейтингові голосування, як сьогодні, нікуди не годяться. Усе це Луценко робить з однією метою: зберегти своє місце в політиці, незалежно від того, хто буде новим президентом. Якщо переможе [чинний президент України Петро] Порошенко, Луценко має очолити передвиборчий список його нового проекту. Якщо Порошенко програє, Луценко не залишиться главою ГПУ. От ми й бачимо сценарій: мовляв, Луценко не тримається за свою посаду і готовий у будь-який момент піти. Але його фракція знає, що це театральна постановка, тому не дасть своїх голосів", – підкреслив нардеп.

Він уважає, що президент скористається заявою Луценка, коли йому знадобиться "вивести генпрокурора із гри".

"Зараз Луценко – найближчий соратник Порошенка і відповідає за те, що відбувається у країні. Зрозуміло, що заява Луценка буде лежати у президента, поки той не вважатиме за необхідне виводити генпрокурора із гри. Щоб зберегти Луценка для парламентської кампанії. А генпрокурор у разі чого буде посилатися на те, що подав заяву "ще в листопаді минулого року". Мовляв, це проблеми парламенту, що він не розглянув її вчасно. У політичному сенсі стілець під Луценком зараз не хитається. Він лише грає роль принципового прокурора, який намагається притягнути до відповідальності колишніх регіоналів. Останні голосують у парламенті синхронно з владою і одержують за це преференції. Саме тому ніхто з них досі не сидить", – зазначив Лещенко.

На засіданні парламенту Луценко розкритикував ініціативу групи нардепів, зокрема Мустафи Найєма (фракція БПП), створити тимчасову слідчу комісію Ради для розслідування фактів нападів на активістів у 2017–2018 роках, імена яких назвала співробітниця Херсонської міськради Катерина Гандзюк під час відеозвернення 26 вересня. 4 листопада активістка, яку 31 липня облили сірчаною кислотою в Херсоні, померла в одній із київських лікарень.

"Як глава правоохоронної системи, сьогодні подам заяву. А вам вирішувати – може, Мустафа Найєм буде керувати слідством і встановлювати з екрану телевізора винних, чи правоохоронні органи", – заявив Луценко в Раді.

Відставку Луценка під час рейтингового голосування підтримало 38 нардепів за необхідних 226, проти – 110. Серед тих, хто голосував "за", було троє нардепів від Блоку Петра Порошенка, двоє – від "Народного фронту", 13 – від "Самопомочі" і дев'ятеро – від "Батьківщини". На рейтингове голосування законопроекти і проекти постанов виносять, щоб подивитися, чи підтримують їх у залі.