Лещенко: Законопроект про криміналізацію наклепу – злочинний. У нормальній європейській країні такого не має бути
Законопроект про криміналізацію наклепу "приречений на провал". Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив нардеп від БПП Сергій Лещенко.
Законопроект №9306 про криміналізацію наклепу є "злочинним" і його не може бути ухвалено в Україні. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив нардеп від Блока Петра Порошенка Сергій Лещенко.
"Законопроект про криміналізацію наклепу – злочинний. У нормальній європейській країні такого не має бути. Це знищить свободу слова і демократію в Україні. Я співчуваю емоціям одного зі співавторів цього законопроекту, якого стали активно згадувати у ЗМІ в контексті гучного злочину. Але політика – заняття для людей із міцними нервами. Тому потрібно бути готовим до будь-яких питань та інформаційних кампаній. Тобто не можна за це вводити кримінальну відповідальність, за наклеп на рівні всієї держави. Це характерно тільки для тоталітарних держав. Сподіваюся, у нардепів вистачить розуму відкликати цей законопроект. Хоча треба було розуміти, що його взагалі не варто було подавати. Таким законам не місце в Україні", – підкреслив Лещенко.
Він зазначив, що схожий законопроект Верховна Рада вже намагалася ухвалити за часів президентства Віктора Януковича.
"Така сама ініціатива була в пакеті "диктаторських законів" 16 січня 2014 року, який призвів до падіння режиму Януковича. Тому, думаю, вона приречена на провал. Адже парламент і так на ладан дихає – навіть політичних законопроектів не ухвалюють. До того ж, зараз у пріоритеті розгляд бюджету, а потім – зимові канікули. Хоча сам факт цієї ініціативи демонструє, що з пресою хочуть розправлятися і в такий от спосіб. Це нікуди не годиться. Потрапляння законопроекту у профільний комітет ще ні про що не свідчить – його має бути внесено до порядку денного парламенту. Хоча я вважаю, що навіть цього не відбудеться", – резюмував Лещенко.
20 листопада депутати від БПП Микола Паламарчук, Артур Палатний та Олег Велікін зареєстрували в Раді законопроект про кримінальну відповідальність за наклеп. Вони запропонували ввести у Кримінальний кодекс України статтю 151-2 "Наклеп", згідно з якою за "умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію", можна буде дістати покарання на термін до трьох років позбавлення волі. Відповідно до законопроекту, кримінальне провадження у зв'язку з наклепом можна буде відкрити лише на підставі заяви потерпілого.
Палмарчук заявив, что вніс законопроект про криміналізацію наклепу у зв'язку з тим, що на нього "вилили купу необґрунтованого наклепу".
"Одним з останніх випадків розповсюдження неправдивої інформації є випадок зі звинуваченнями, які лунають з боку деяких засобів масової інформації на адресу народного депутата України про причетність до скоєння особливо тяжкого злочину (нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк)", – ідеться в пояснювальній записці.
Херсонська активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада в одній із київських лікарень. 31 липня її облили сірчаною кислотою в Херсоні.
12 листопада правоохоронці заарештували помічника Паламарчука Ігоря Павловського без можливості внесення застави. Його підозрюють у переданні грошей імовірному організатору нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Сергію Торбіну. Замовників злочину досі не назвали.
Паламарчук запевняє, що не має жодного стосунку до справи Гандзюк.