Ляшко запевнив, що МОЗ не маніпулювало даними для послаблення карантину в деяких регіонах
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив, як Київ, Дніпропетровська та Полтавська області змогли протягом одного-двох днів значно поліпшити показники захворюваності та тестування на коронавірус, щоб відповідати критеріям послаблення карантину.
Міністерство охорони здоров'я України не маніпулювало показниками захворюваності та тестування на коронавірус, щоб послабити карантин у кількох регіонах країни. Про це в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV увечері 25 травня заявив заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
"Жодної маніпуляції із цифрами немає. Це статистика й оперативний розрахунок", – запевнив він.
Зокрема, у суботу міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Київ не відповідає критеріям послаблення карантину, однак наступного дня показник захворюваності перерахували, і в столиці пом'якшили деякі обмеження.
За словами Ляшка, Степанов, говорячи про невідповідність Києва мінімальним параметрам, "оперував цифрами на ранок п'ятниці". "Коли було зареєстровано спалах в інтернаті, цього дня в Києві було 167 випадків. Коли перерахували дані окремо в ті дні, в суботу виходило всього 47 випадків. Це дозволило зменшити інцидентність із 15,7 до 11,8 на 100 тис. населення. У Києві ця цифра тримається вже третій день", – пояснив він.
У Дніпропетровській області зі статистики кількості тестувань прибрали день, коли МОЗ перевіряло лабораторію – у зв'язку із цим тестів цього дня не проводили. У Полтавській області, заявив Ляшко, влада збільшила кількість тестів напередодні введення адаптивного карантину, що дало регіону можливість "перейти на наступний етап послаблення карантину".
Карантин в Україні діє з 12 березня. Обмежувальні заходи тричі продовжували. З 11 травня в Україні розпочалося пом'якшення карантину. 20 травня Кабмін продовжив обмеження до 22 червня, але запровадив так званий адаптивний карантин: регіональна влада може скасовувати деякі обмеження у разі поліпшення епідемічної ситуації (зважаючи на показники захворюваності та тестування протягом останніх семи днів, а також заповненість лікарень, де перебувають пацієнти з COVID-19).
В Україні станом на 26 травня коронавірус підтвердили у 21 584 осіб, із них 644 померли, а 7575 одужали.