Логвінський: Ми в ПАРЄ й далі будемо вимагати поновити наші права, територіальну цілісність і звільнити наших заручників
Методи, які РФ застосувала до Молдови, Грузії та Азербайджану, вона не змогла застосувати до України, тому про Україну на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи говорять "щодня, у кожній доповіді", заявив нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський.
Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи буде працювати над тим, щоб не дати Росії перетворити ситуацію на Донбасі на заморожений конфлікт. Про це в коментарі каналу "Прямий" 23 січня сказав член української делегації в ПАРЄ, нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський.
"Ми знаємо, що нам нема куди відступати. Бо якщо ми не захистимо зараз Україну – не буде ні Ради Європи, ні європейської спільноти, нікого", – заявив політик.
За його словами, методи, які РФ застосувала до Молдови, Грузії, Азербайджану, вона не змогла застосувати до України.
"Бо зараз ми нічого про Молдову чи Азербайджан не чуємо так, як чують про Україну – щодня, у кожній доповіді. Ми не даємо системі, яку побудувала ФСБ, зараз реалізуватися. Бо їхній план був – зробити, потім щось "погавкають", а потім усе забудеться і буде заморожений конфлікт. Ні, це не заморожений конфлікт. Ми й далі будемо вимагати відновити наші права, територіальну цілісність, звільнити наших заручників. І це те, що не дає їм (Росії. – "ГОРДОН") спокою. Тому ми будемо це відстоювати. На мій погляд, ми це дуже добре робимо... Ми дуже добре співаємо, якщо потрібно, гімн України. І далі будемо використовувати всі важелі для того, щоб Росія знала, що ми воюємо за нашу державу, ми воюємо за Крим, і він залишається українським", – сказав депутат.
Зимову сесію ПАРЄ відкрили у Страсбурзі 21 січня.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшістю країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова. Відразу після анексії Криму почався збройний конфлікт на сході України, він триває досі. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.