Лубківський: Україна та її громадяни зможуть почуватись у безпеці, тільки вступивши до НАТО G

Лубківський: Ситуація є сприятливою
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Заявка на приєднання України до плану дій для здобуття членства в НАТО могла би стати вагомим кроком країни на шляху до Альянсу, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український дипломат, колишній радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Українській владі варто попросити у керівництва НАТО надати країні план дій для здобуття членства в Альянсі, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український дипломат, колишній радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

"Україна мала б попросити цими днями в НАТО план дій щодо членства. Це стало б серйозним політичним сигналом генеральному секретареві Альянсу Єнсу Столтенбергу, який перебуває з візитом в Україні. Заявка на приєднання України до плану дій щодо членства могла б стати вагомим кроком на шляху України до НАТО. Ураховуючи кривавий досвід, здобутий у зв'язку з агресією Російської Федерації, Україна й українці зможуть почуватися безпечно, лише ставши членом Північноатлантичного Альянсу", – зазначив дипломат.

Він акцентував на необхідності реформування оборонного сектору України.

"Ситуація є сприятливою. Цьому кроку сприяють як думка українського суспільства та політикуму, так і ухвалений нещодавно Верховною Радою України закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України)", що передбачає членство України в НАТО. Окрім цього, сам генсек НАТО уже неодноразово прихильно висловлювався щодо перспективи членства України в Альянсі. За його словами, кожна нація має право обирати свій власний шлях і вирішувати, брати чи ні участь у таких безпекових організаціях, як НАТО. Україна, безумовно, має реформувати своє життя, зокрема безпековий та оборонний сектор, продемонструвавши реальну боротьбу з корупцією, але я вважаю, що подання заявки щодо одержання ПДЧ не є передчасним", – підкреслив Лубківський.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від здійснення політики "позаблоковості".

Згідно з новою Воєнною доктриною України, ухваленою у 2015 році, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням. Президент України Петро Порошенко повідомляв, що рішення про вступ України до НАТО будуть ухвалювати на референдумі.

8 червня Верховна Рада ухвалила законопроект №6470, яким на законодавчому рівні закріпила намір України вступити до НАТО. 6 липня закон підписав президент.

У Києві сьогодні, 10 липня, відбувається засідання комісії Україна – НАТО. Відкриваючи засідання, Порошенко заявив, що Україна не збирається в терміновому порядку подавати заявку на вступ до Альянсу, а займеться реформами, щоб відповідати його стандартам. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслив, що Альянс ніколи не визнає російської анексії Криму та наполягає на повному виконанні Мінських угод.