Лукашенко: Ми ніколи і ні за які гроші не станемо розривати наші відносини із братньою Росією
За словами президента Білорусі Олександра Лукашенка, Росія завжди у скрутну хвилину "підставляла плече" Білорусі.
Білорусь ніколи не розірве відносин із "братньою" Росією. Про це 26 липня заявив під час зустрічі із главою МЗС Латвії Едгарсом Рінкевичсом президент Білорусі Олександр Лукашенко, якого цитує його пресслужба.
"Ми хочемо добрих відносин із Західною Європою, із Європою взагалі, Євросоюзом, США. Я як людина, яка в політиці чимало років, розумію це і розумію, що означає ЄС та Америка, але ми ніколи і ні за які гроші не станемо розривати наші відносини із братньою Росією. Це наша Росія, це наші люди, які нас поважають, і де рейтинг президента Білорусі в багатонаціональній Росії – 60%", – сказав він.
За словами Лукашенка, Росія у скрутну хвилину завжди "підставляла плече" Білорусі.
"Але це не означає, що ми можемо поступатися щодо Заходу, Сходу, Китайської Народної Республіки, з якою в нас гарні відносини і спільні інтереси, своїми принциповими інтересами. Цього ніколи не буде", – підкреслив президент Білорусі.
Наприкінці 2018 року російське видання "Московський комсомолець" написало, що Лукашенко на перемовинах із президентом РФ Володимиром Путіним 25 грудня 2018 року погодився на уніфікацію законодавства із РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів та інших органів влади, перехід на спільну символіку і єдину валюту. 10 січня 2019 року Лукашенко назвав розмови про можливе об'єднання з Росією дурними і притягнутими за вуха.
15 лютого, після зустрічі із президентом Росії в Сочі, президент Білорусі на конференції заявив, що суверенітет країни для нього – "святе". Водночас він зазначив, що із Путіним він готовий об'єднуватися, але невідомо, чи хочуть цього росіяни і білоруси.
22 лютого, під час відвідування Військової академії в Мінську, Лукашенко закликав не вірити й не читати заяви про можливу втрату суверенітету Білорусі.
17 квітня голова уряду РФ Дмитро Медведєв заявив, що Білорусі Москва зробила пропозиції щодо подальшої інтеграції з Росією в межах Союзної держави.