Луценко: У НАБУ немає результатів. І Ситник має або попросити про допомогу, або визнати, що це не його можливості

Луценко розкритикував керівництво НАБУ
Фото: EPA

Генпрокурор Юрій Луценко вважає, що необхідно провести аудит Національного антикорупційного бюро, щоб усунути проблеми, які є у відомстві. За його словами, якщо справа персонально у директорі НАБУ Артемі Ситнику, то "треба цю проблему вирішувати".

Силові відомства України мають припинити протистояння і працювати для суспільного інтересу. Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю програмі "ТСН.Тиждень" на каналі "1+1", яке вийшло 23 вересня, коментуючи конфлікт між Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, що стався 19 вересня.

"У мене достатньо важка ситуація при коментуванні подій між НАБУ і САП. З одного боку, ми вже все це проходили рік тому і два роки тому. Але єдиний вихід із таких ситуацій один – припинити безглузде протистояння, знайти спосіб спілкування і роботи задля суспільного інтересу. Хто б як до кого не відносився з керівників силових структур, вони мають у співпраці домагатися суспільного результату. І ніхто старшим у домі не може бути. Старшим є тільки закон", – сказав Луценко.

За його словами, керівники структур мають спілкуватися.

"Усіх пообзивати корупціонерами, негідниками, які хочуть зла всій країні, – це дуже легко, але це дорога в нікуди, якою, на жаль, уперто йде керівництво НАБУ. Я розумію, що після цього інтерв'ю маса борців із корупцією, що живуть за рахунок іноземних грантів, скажуть, що я знову дискредитирую НАБУ. А я просто цитую, що у них немає результатів, їх не існує. [Директор НАБУ Артем] Ситник має або попросити допомоги – в іноземних, українських фахівців, у кого завгодно – або визнати, що це не його можливості. Далі не можна ставити всю країну заручником амбіцій і безталанності однієї людини. Єдиний метод – провести відкритий, об'єктивний аудит роботи цих двох структур. Якщо дійсно справа персонально у Ситнику, треба цю проблему вирішувати. Якщо є питання щодо законності функціонування механізму, напевно, треба поправити. Але далі робити вигляд, що все добре, вже неможливо", – додав генпрокурор.

19 вересня агентство "Інтерфакс-Україна" повідомило, що в кабінеті Холодницького затримали детективів НАБУ, які встановлювали пристрій для прослуховування. Прес-служба НАБУ у Twitter заперечує цю інформацію.

Джерело "Української правди" заявило, що від лікарні "Охматдит" у бік САП прокладали кабель для прослуховування. Холодницький підтвердив ці дані і повідомив, що звернувся у СБУ. Також глава САП розповів, що співробітник НАБУ витягнув з авто прокуратури водія і спровокував ДТП із декількома машинами, а потім зник із місця події.

За словами Ситника, НАБУ не прослуховувало Холодницького.

За даними видання INSIDER, НАБУ планувало затримати під час передавання хабара начальника 5-го відділу САП Ольгу Ярову.

САП зареєструвала шість кримінальних проваджень у зв'язку з подіями під будівлею відомства 19 вересня.

20 вересня прокуратура Києва передала матеріали кримінального провадження про інцидент біля будівлі САП до СБУ.