Луценко заявив, що дії Олександра Вілкула завдали збитків держбюджету на суму мінімум 15 млн грн
За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, нардеп від Опозиційного блоку Олександр Вілкул, будучи головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації, здійснив низку махінацій із земельними ділянками.
Щодо нардепа від Опозиційного блоку Олександра Вілкула розслідують кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Про це заявив на засіданні Верховної Ради України 16 жовтня генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент "ГОРДОН".
За словами генпрокурора, коли Вілкул був головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації, він здійснив низку махінацій із земельними ділянками.
Це завдало державному бюджету України збитків на мінімум 15 млн грн.
"У першому епізоді [збитки] – 12 млн грн, у другому – 3 млн грн. У слідства є необхідність провести низку слідчих експериментів, для чого я прошу депутатів Верховної Ради зняти з нього [Вілкула] депутатську недоторканність", – заявив Луценко.
Сьогодні депутати Верховної Ради розглядають зняття депутатської недоторканності з Вілкула та нардепа від Опозиційного блоку Дмитра Колєснікова.
Вілкул був головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації з березня 2010 року до грудня 2012-го, до лютого 2014 року він обіймав посаду віце-прем'єра. Із листопада 2014 року – нардеп від Опозиційного блоку.
Подання щодо Вілкула генпрокурор Юрій Луценко вперше передав до Ради 25 травня. 19 червня у регламентному комітеті Ради заявили, що його члени не отримали відповіді на свої запитання щодо цього подання, тому повернули документи спікеру парламенту Андрієві Парубію, щоб він звернувся до генпрокурора по відповідні роз'яснення. 18 вересня Луценко повторно вніс подання на Вілкула.
Нардеп заявив, що обвинувачення проти нього сфальсифіковано, "щоб збити його зі всіх виборів". Він підкреслював, що закони, на які посилається прокуратура, зокрема Земельний кодекс, утратили чинність ще у 2001 році. Нардеп також показав членам комітету рішення Нікопольського суду, яке, за його словами, свідчить про прослуховування телефона без дозволу парламенту, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
За підсумками засідання 8 жовтня регламентний комітет Верховної Ради відклав публікацію свого рішення на два дні. 11 жовтня комітет опублікував свої висновки: у рішенні комітету йдеться, що "докази в представленні ґрунтуються на припущеннях та на свідченнях, які були здобуті незаконним шляхом".