Макрон відвідає Україну в лютому, щоб завершити двосторонню безпекову угоду

Макрон заявив, що європейці мають забезпечити Україні можливість і далі захищати себе від Росії
Фото: EPA

Президент Франції Еммануель Макрон відвідає Україну в лютому, щоб завершити двосторонню угоду про гарантії безпеки. Про це він заявив 16 січня на пресконференції у Парижі, пише Reuters.

Як зазначає агентство, Франція працює над завершенням двосторонньої угоди про гарантії безпеки з Україною, щоб допомогти збільшити її фінансову та оборонну спроможність проти Росії з метою стримування Москви від майбутньої агресії.

Макрон також заявив, що приблизно 40 ракет дальнього радіуса дії SCALP і кілька сотень бомб буде доправлено протягом найближчих тижнів.

"Із цими постачаннями я сам поїду в Україну в лютому і доопрацюю ці тексти", – сказав Макрон, додавши, що європейці мають забезпечити Україні можливість і далі захищати себе від Росії.

Контекст:

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня 2023 року ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й "інші витрати" на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 30 країн, повідомив 2 листопада Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. Україна вже розпочала двосторонні переговори з низкою країн.

12 січня 2024 року Зеленський і прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак підписали в Києві історичну угоду про співпрацю двох держав. Угода, зокрема, передбачає порядок дій союзників у разі майбутнього нового нападу країни-агресора Росії, закріплює домовленості у сферах військового й оборонного співробітництва, співпрацю для захисту критичної інфраструктури й у галузі кібербезпеки, визначає поняття справедливого миру.