Макрон привітав "політичну мужність" Зеленського
"Політична мужність" і рішучість президента України Володимира Зеленського сприяли відновленню довіри між учасниками переговорів у нормадском форматі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, заявив президент Франції Еммануель Макрон.
Президент Франції Еммануель Макрон заявив на пресконференції за підсумками саміту лідерів країн "Нормандської четвірки", що вітає рішучість, яку виявив президент України Володимир Зеленський у питанні відновлення нормандського формату переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Хочу привітати політичну мужність, рішучість, яку він (Зеленський. – ГОРДОН) виявив. Це допомогло відновити довіру [між Києвом та Москвою] на взаємних засадах. Ми змогли на найвищому рівні підкреслити, що ми намагаємося досягти миру, справедливого та сталого, і покласти край конфлікту, який не заморожено, унаслідок якого вже 13 тис. осіб загинуло. Ми маємо досягти стабільності на Європейському континенті", – сказав він.
Макрон підкреслив, що підставою для завершення конфлікту на Донбасі є виконання Мінських домовленостей.
Саміт у нормандському форматі в Парижі розпочався 9 грудня приблизно о 17.00, перед зустріччю чотирьох лідерів президент України Володимир Зеленський і президент РФ Володимир Путін провели двосторонні зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном. Приблизно о 18.20, майже з півторагодинним запізненням, почалися переговори лідерів "Нормандської четвірки". Цю зустріч перервали для переговорів Зеленського та Путіна.
Двосторонні переговори президентів України та РФ тривали понад годину. У зустрічі брали участь міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель і виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко. Із російського боку – голова правління "Газпрому" Олексій Міллер та міністр енергетики РФ Олександр Новак. Путін заявив, що переговори пройшли добре.
"ГОРДОН" стежить за розвитком подій у день нормандського саміту 9 грудня в режимі онлайн
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які вона демонструє.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.