Матіос про Держбюро розслідувань: У нас ідеї народжуються в голові, а відпрацьовуються через проктологічний прохід
Досвід ведення слідства має в Державному бюро розслідувань тільки 40% людей, зауважив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.
Поява Державного бюро розслідувань (ДБР) була гарною ідеєю, але її реалізація не така, як мала б бути. Таку думку головний військовий прокурор України Анатолій Матіос висловив у інтерв'ю LIGA.net, опублікованому 18 грудня.
"Там працює до 40% людей із досвідом ведення слідства. Решта, як я знаю, не тямить у складанні процесуальних документів. Спочатку наб'ють шишки, заїдуть головою в штангу, із них сміятимуться через купу порушень – без цього не обійдеться. Таке виконання закону підриває авторитет гарної ідеї. Бо у нас часто ідеї народжуються в голові, а відпрацьовуються через проктологічний прохід", – сказав він.
Головний військовий прокурор описав роботу ДБР словами: "Радянські "Запорожці" гули на всю вулицю, але їздили погано! Якщо взагалі їздили".
Матіос зазначив, що військова прокуратура має передати в Держбюро розслідувань понад 2 тис. справ. Станом на 12 грудня передала понад 300.
"За дев'ять місяців дитину можна народити, а [директор ДБР Роман] Труба не зміг народити навіть мишу, не те що гору", – заявив прокурор.
Закон про Державне бюро розслідувань Верховна Рада ухвалила 2 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів, а також частиною реформи прокуратури, оскільки ДБР забирає у неї функцію досудового розслідування.
Президент Петро Порошенко підписав закон у січні 2016 року, а 1 березня документ набув чинності.
16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала Трубу директором ДБР. На посаду претендував і Матіос.
27 листопада 2018 року Труба заявив про початок роботи відомства.