Матіос про Холодницького: Нехай подбає і подумає, чому він раптом став "святішим від святого"
Інституційні суперечності знищують державу, заявив військовий прокурор Анатолій Матіос, коментуючи конфлікт між головою Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником і керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким.
Головний військовий прокурор Анатолій Матіос у ефірі телеканала "112 Україна" повідомив, що стосовно глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького є матеріали, що дискредитують його, які незабаром можуть оприлюднити.
"Я, напевно, найбільш обізнаний у перипетіях майбутньої долі Назара Холодницького. Хай подбає і подумає, чого він зненацька став "святіший від святого". Так само я можу сказати і щодо керівника Національного антикорупційного бюро [Артема Ситника], тому що емоція не може бути дороговказом при збиранні доказів", – підкреслив Матіос.
За його словами, конфлікт відомств знищує державу.
"Ці інституційні протиріччя нищать державу: коли спочатку разом, а потім один – святіший від папи римського, інший – гірший від того, хто в аду", – заявив військовий прокурор.
Він додав, що скоро настане "торжество закону".
"І в Києві, і в Україні добре знають, чому фенікс Назара Холодницького воскрес із вогню... У державі ще залишилися здорові сили, у нас не може наступити вуличний хаотичний Піночет. Раніше чи пізніше наступить торжество закону, тому що докази і книги не горять", – зазначив військовий прокурор.
У березні 2018 року стало відомо, що Національне антикорупційне бюро України кілька тижнів прослуховувало кабінет Холодницького. Глава НАБУ Ситник говорив, що прослуховування в кабінеті Холодницького зафіксувало, як той "зливав" інформацію про підготовлювані обшуки й тиснув на посадовців. За словами Ситника, ці дані, зокрема, стосувалися розслідування проти мера Одеси Геннадія Труханова, якого слідство підозрює в причетності до схеми із завдання збитків місцевому бюджету Одеси.
30 березня генпрокурор Юрій Луценко і Ситник передали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького. Останній називав провокацією ситуацію і запевняв, що ніхто не зможе змусити його звільнитися.
26 липня КДКП, вивчивши матеріали справи, вирішила оголосити Холодницькому догану. Ситник висловив намір опротестувати це рішення.
9 серпня Ситник повідомив, що справу Холодницького передали у СБУ і НАБУ фактично не має жодного стосунку до розслідування.