Мерабішвілі прокоментував відео "тортур" із грузинських в'язниць
Скандальне відео з побиттям і нібито зґвалтуванням ув'язнених у Глданській в'язниці вважають однією із причин зміщення реформаторського уряду Михайла Саакашвілі. Колишній міністр внутрішніх справ Грузії Вано Мерабішвілі в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону назвав частину записів фейковими, але зауважив, що прорахунки в роботі пенітенціарної системи були.
У грузинських в'язницях нікого не ґвалтували, однак випадки застосування сили до ув'язнених були. Про це в авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона сказав міністр внутрішніх справ Грузії 2004–2012 роках Вано Мерабішвілі.
Журналіст запитав про відео, опубліковане незадовго до парламентських виборів у Грузії 2012 року. Показали ув'язнених, яких витончено катували, аж до того, що засовували віники в задній прохід.
"Та частина, про яку ви розповіли, – фейкова. Щодо віників тощо. Але, на жаль, там були не такі страшні кадри, які були реальними... Це так називали: розведення. Знаєте, коли з камер попереднього ув'язнення переводять, розділяють по камерах. Якісь фізичні... Тож, на жаль, у нас були дуже серйозні прорахунки, звісно", – заявив Мерабішвілі.
Він визнав, що поразка партії Михайла Саакашвілі на тих виборах у парламент зумовила зупинення реформ у країні.
"Я не виправдовуюся, я думаю, що, звісно, ми мали бути розумнішими, талановитішими, зрілішими, красивішими, вищими тощо... На жаль, Грузія зараз на рівні розвитку 2012 року", – додав ексміністр.
Мерабішвілі: Майже сім років я просидів в одиночній камері. Генпрокурор запропонував, щоб я виступив проти себе й Саакашвілі. І вони відразу мене відпустять. Читайте повний текст інтерв'ю
18 вересня 2012 року низка провідних телеканалів Грузії показала кадри із Глданської в'язниці, як стверджували, там систематично катували в'язнів: їх били, притискали до тіла запалені цигарки і ґвалтували.
Міністр внутрішніх справ Бачо Ахалая, який незадовго до скандалу змінив призначеного прем'єром Мерабішвілі, і міністерка з виконання покарань Хатуна Калмахелідзе пішли у відставку.
Країною прокотилася серія демонстрацій, люди обурювалися діями влади.
1 жовтня 2012 року у Грузії відбулися парламентські вибори. "Єдиний національний рух" на чолі з Мерабішвілі, який випереджав суперників за даними соцопитувань до скандалу з відео, програв "Грузинській мрії" Бідзіни Іванішвілі.