"Ми в минулому – ФОПи". У "Слузі народу" ініціювали створення міжфракційного об'єднання "За ФОПів"
Як заявили в партії "Слуга народу", міжфракційне об'єднання "За ФОПів" буде відстоювати інтереси малого і середнього бізнесу.
У Верховній Раді створили міжфракційне об'єднання "За ФОПів". Про це 4 жовтня повідомила пресслужба партії "Слуга народу" у Facebook.
Об'єднання, як заявили в політсилі, буде відстоювати інтереси малого і середнього бізнесу.
"До складу [об'єднання] вже приєдналися представники всіх політичних фракцій. Адже ми виступаємо за створення та збереження сприятливих умов ведення бізнесу для фізичних осіб – підприємців, зокрема збереження спрощеної системи оподаткування. Малий і середній бізнес – основа сучасної економіки!" – ідеться в повідомленні.
Нардепка від "Слуги народу" Роксолана Підласа, яка ініціювала створення об'єднання, заявила у Facebook, що воно буде домагатися "балансу в податковій та фіскальній" політиці.
"Ми в минулому – ФОПи. Багато хто з нас працював у сфері послуг: організація заходів, PR, консультаційні послуги тощо. Ми – за малий бізнес, ми захищаємо ФОПів, які або самостійно виробляють товари чи надають послуги, або наймають невелику кількість працівників. У той же час ми бачимо, що великий бізнес часто структурується як ФОП. Держава бореться з ухиленням від сплати податків, і це зачіпає реальних підприємців, які працюють на економіку і чесно платять податки. Ми не повинні завдавати шкоди малому бізнесу в боротьбі з великими ухильниками", – заявила вона.
Політикиня повідомила, що міжфракційне об'єднання буде відстоювати збереження чинних умов роботи для ФОП, зокрема спрощеної системи оподаткування та наявних груп; пропонує збільшити ліміт обороту для третьої групи і переглянути статус першої групи ФОП; виступає за спрощення механізму сплати податків і скорочення контактів із чиновниками.
Підласа заявила, що ФОП можуть звертатися до нардепів з об'єднання по підтримку їхніх інтересів у парламенті.
Голова податкового комітету Верховної Ради, депутат від партії "Слуга народу" Данило Гетманцев в опублікованому 3 жовтня інтерв'ю виданню "РБК-Україна" не відкинув можливості введення заборони на надання послуг для фізосіб-підприємців третьої групи.
"Якщо говорити про третю групу, я не розумію, у чому проблема підняти поріг. Якщо люди платять 5% від податкового навантаження, бізнес на загальній системі платить менше ніж 5%, платить 2–3% від обороту. Зрозуміло, що є нюанс з ухиленням від податків при виплаті зарплат через ФОП. Але якщо поєднати ці речі, щоб це не можна було використовувати при виплаті зарплат, наприклад, прибрати послуги, залишити тільки торгівлю і виробництво, то я не бачу проблем для держави в цьому", – сказав він.
Пізніше політик заявив, що фізособи, як і раніше, матимуть право надавати послуги.