Милованов: Розділення Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства призведе до зупинення земельної реформи
Тимофій Милованов, який у 2019–2020 роках очолював Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, вважає, що на нинішньому етапі розділити відомство на два міністерства без шкоди земельній реформі неможливо, він запропонував повернутися до цього питання після відкриття ринку землі.
На сьогодні розділити Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на два відомства без зупинення реформи землі вже неможливо. Таку думку в інтерв'ю LIGA.net, яке вийшло 6 березня, висловив колишній глава відомства Тимофій Милованов.
Він сказав, що зараз не розглядає для себе можливості очолити Міністерство аграрної політики.
"Я не припускаю, що залишуся, якщо міністерство будуть розділяти, тому що це призведе до зупинення реформи [ринку] землі", – заявив Милованов.
Якщо ж уряд передумає розділяти міністерство, то, зазначив колишній міністр, "можливо, про це [роботу в новому уряді] можна буде говорити".
"Бо ми зможемо продовжувати ті речі, які розпочали. Та я не думаю, що я той кандидат, який цікавий новому уряду", – сказав Милованов.
Він уточнив, що не зустрічався з новим прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, а з президентом Володимиром Зеленським напередодні відставки уряду провів "чітку та дружню розмову".
"Я пояснив свою позицію по МінАПК і, власне, озвучив своє рішення про те, що йтиму з уряду", – розповів колишній міністр.
Журналіст нагадав Милованову, що раніше він припускав, що очолить нове Міністерство аграрної політики, якщо його буде створено.
"Це було два місяці тому, в іншій макроекономічній ситуації, в інші строки – після старту земельної реформи. Тоді ще, я думаю, було реально розділити міністерство, а на сьогодні ми вже майже повністю закінчили припинення його роботи, і в останні тижні, коли мене запитували про це, я говорив, що вже зараз час не дозволяє їх розділити. Я думаю, що оптимально це зробити в разі потреби після запуску ринку землі", – вважає колишній посадовець.
Він також висловив надію, що ринок землі в Україні буде запущено і що наступники щодо цього питання продовжать курс, узятий урядом Олексія Гончарука.
Міністерство аграрної політики діяло в Україні у 2000–2010 роках, потім у 2010-му його було реорганізовано в Міністерство аграрної політики і продовольства. Після приходу до влади Володимира Зеленського у 2019 році його команда заявила про намір об'єднати кілька міністерств, зокрема Міністерство економічного розвитку і торгівлі разом із Міністерством аграрної політики і продовольства. У січні 2020 року в уряді заявили про плани знову розділити кілька міністерств, оскільки деякі рішення були "невиправданими або невдалими".
4 березня Верховна Рада відправила прем'єр-міністра Олексія Гончарука у відставку. За це рішення проголосувало 353 нардепи. Згідно з українським законодавством, відставка прем'єр-міністра призвела до відставки всього уряду.
Після цього главою уряду призначили Дениса Шмигаля. Того самого дня Верховна Рада сформувала новий Кабінет Міністрів. В уряді ще залишається кілька вакантних посад, зокрема посада міністра розвитку економіки та посада міністра аграрної політики.