Мін'юст зобов'язаний публікувати всі рішення Конституційного Суду – Лавринович про підозру у справі щодо конституційного перевороту
Міністерство юстиції оприлюднює рішення Конституційного Суду, зокрема про скасування конституційної реформи у 2010 році, “технічно, без будь-яких спеціальних процедур“, заявив екс-міністр юстиції України Олександр Лавринович, коментуючи інформацію про оголошену йому підозру у справі щодо конституційного перевороту.
Міністерство юстиції України зобов'язане публікувати всі рішення Конституційного Суду (КС), заявив у ефірі телеканала "112 Україна" екс-глава Мін'юсту Олександр Лавринович. Так він прокоментував кримінальне провадження щодо конституційного перевороту в Україні у 2010 році.
Він назвав публікацію рішення КС про скасування конституційної реформи "функціональним обов'язком" міністерства.
“Міністерство юстиції у даному випадку публікує всі рішення Конституційного Суду. Це зобов'язання. Публікує навіть поза чергою, тому що рішення Конституційного Суду набувають чинності з моменту оголошення“, – наголосив Лавринович.
Він додав, що таку роботу виконують “технічно, без будь-яких спеціальних процедур“.
Екс-міністр також заявив, що “правову оцінку рішенням Конституційного Суду не може давати ніхто“.
Лавринович тричі обіймав посаду міністра юстиції: у 2002–2005, 2006–2007 і 2010–2013 роках.
У 2010 році, незабаром після обрання Віктора Януковича президентом, Конституційний Суд України визнав незаконним внесення змін до Конституції від 8 грудня 2004 року. У постанові йшлося, що всі нормативно-правові акти необхідно увідповіднити з Конституцією України від 28 червня 1996 року. Отже, повноваження президента суттєво розширили.
Генпрокуратура кваліфікує рішення Конституційного Суду як конституційний переворот і захоплення влади. 6 вересня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Януковичу і Лавриновичу оголосили про підозру в цій справі.