Міноборони стане акціонером "Укроборонпрому" – Данилюк
Кабінет Міністрів, який зараз є акціонером державного концерну "Укроборонпром", не має виконувати цю функцію, заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк.
Міністерство оборони України стане акціонером державного концерну "Укроборонпром" замість Кабінету Міністрів, який зараз виконує цю функцію. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода", опублікованому 8 вересня, заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк.
"Наразі акціонером є Кабінет Міністрів, моя позиція насправді, що Кабмін не може бути акціонером, якесь одне з міністерств має бути акціонером. Міністерство оборони – це оптимальний варіант, який ми проговорили. Цей варіант також і забезпечує відповідний зв'язок із президентом", – розповів Данилюк.
Це рішення затвердили, додав він.
Данилюк зазначив, що на держконцерн очікує "серйозна оптимізація". За його словами, підприємства, що не працюють, ліквідують, а ті, які залишаться, будуть основою для "нового "Укроборонпрому".
"Зараз призначено нового керівника, тому зараз він формує нову команду, які розуміють, як побудувати процеси. Буде дуже серйозна оптимізація. "Укроборонпром" буде працювати в інтересах держави", – сказав секретар РНБО.
Держкомпанія, "як і будь-який інший бізнес", повинна ефективно працювати, тому мета змін полягає в тому, щоб зробити концерн "конкурентоспроможним і надійним" в Україні і на зовнішніх ринках, додав Данилюк.
"Найбільш правильна модель – перетворити це в холдинг, де чітко продумана система управління: є наглядова рада, чіткі процедури – як призначається керівництво, як оцінюється його робота, аудит, закупівлі. Тобто все це має бути, як у нормальному бізнесі, побудовано за чіткими правилами. Саме таку трансформацію ми зараз і хочемо робити", – підсумував він.
У лютому – березні 2019 року програма "Наші гроші" оприлюднила розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили щонайменше 250 млн грн під час війни на Донбасі. У програмі йшлося, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії й у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому". Згідно з розслідуванням, одним із учасників схеми був ексгендиректор концерну Павло Букін.
За даними Національного антикорупційного бюро України, у розслідуваннях, розпочатих після виходу програми, фігурують 10 підприємств, які входять до структури "Укроборонпрому", збитки становлять приблизно 1 млрд грн.
30 серпня президент України Володимир Зеленський призначив Айвараса Абромавичуса гендиректором концерну і підписав указ про звільнення Букіна.
В "Укроборонпромі" проведуть аудит. У вересні конкурс на його проведення виграла компанія Baker Tilly Ukraine, яка погодилася зробити роботу за 29,336 млн грн – на 1000 грн менше, ніж єдиний конкурент, Ernst & Young.