Мінсоцполітики пропонує дозволити українцям не виходити на роботу в разі затримки зарплати на 15 днів
У законопроекті, який підготувало Міністерство соціальної політики України, пропонують посилити захист прав працівників у разі затримки зарплати або банкрутства роботодавця.
Якщо роботодавець затримує заробітну плату на термін понад 15 днів, працівник повинен мати право припинити виконання службових обов'язків. Про це йдеться у проекті закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця", який виставлено для громадського обговорення на сайті Міністерства соціальної політики України.
Законопроект, розроблений департаментом норм і стандартів гідної праці Мінсоцполітики, передбачає й інші заходи щодо посилення захисту прав працівників у разі порушення термінів виплати зарплати, пише прес-служба відомства.
Зокрема закладено зобов'язання роботодавця сплатити працівнику пеню в розмірі облікової ставки Національного банку України за кожен день затримки зарплати після 15-денного протермінування. Зараз облікова ставка НБУ становить 18%.
Окрім того, пропонують виплачувати працівникові компенсацію в розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців) у разі початку провадження у справі про банкрутство роботодавця.
За даними Держстату України, заборгованість із зарплати станом на 1 вересня 2018 року становила 2,712 млрд грн. Із початку року вона зросла на 344 млн грн.