Мінсоцполітики пропонує виділити домогосподарствам по 300 грн на комуналку на час карантину – Лазебна
Уряд гарантує безперебійну роботу програми житлових субсидій на оплату комунальних послуг на період карантину, заявила міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.
Міністерство соціальної політики України пропонує встановити додаткову компенсацію витрат для 3 млн домогосподарств на оплату окремих видів комунальних послуг у період карантину, яка становитиме приблизно 300 грн, заявила на брифінгу 23 березня глава Мінсоцполітики Марина Лазебна, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Уряд гарантує безперебійну роботу програми житлових субсидій. Більше того, ми зараз посилюємо цей напрям роботи в умовах карантину. На найближчому засіданні уряду ми будемо пропонувати до прийняття рішення, яким хочемо встановити додатково компенсацію витрат для 3 млн домогосподарств, які сьогодні отримують субсидію на оплату окремих комунальних послуг у період карантину", – сказала Лазебна.
Вона додала, що в разі ухвалення рішення на 50% збільшать соціальні нормативи користування електроенергією, газом для приготування їжі й підігріву води, а також користування холодною та гарячою водою.
Міністерка підкреслила, що в середньому така компенсація становитиме приблизно 300 грн.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у кінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. 21 березня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що у світі розробляють не менше як 20 вакцин проти COVID-19.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 23 березня загальна кількість інфікованих у світі перевищила 340 тис., померло 14 765 осіб. В Україні станом на 23 березня підтверджено 73 випадки зараження коронавірусом. Троє людей померли, одну – вилікували.
Із 12 березня в Україні через епідемію заборонили масові заходи й зачинили навчальні заклади. Окрім того, у ніч на 16 березня Україна цілковито заборонила в'їзд на територію країни іноземним громадянам, із 17 березня – зупинила авіаційне сполучення з іншими країнами, а з 18-го – зупинила внутрішні пасажирські перевезення. У багатьох містах також закрили торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби. Обмежувальні заходи триватимуть щонайменше три тижні – до 3 квітня.
17 березня Верховна Рада ухвалила кілька законів, спрямованих на мінімізацію негативних наслідків епідемії та карантину.