Митрополита Онуфрія внесли в базу "Миротворця"

Онуфрій потрапив у базу сайта "Миротворець"
Фото: EPA

На сайті "Миротворець" зазначено, що митрополит Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій (Орест Березовський) є "агентом впливу Російської православної церкви в Україні" і виступає проти створення незалежної помісної церкви в Україні.

Митрополита Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Онуфрія (Ореста Березовського) 25 вересня внесли в базу сайта "Миротворець" у розділ "Чистилище".

"Агент впливу Російської православної церкви (РПЦ) в Україні. Противник створення незалежної помісної церкви в Україні", – ідеться в повідомленні.

На сайті нагадали, що Онуфрій називав дії вселенського патріарха Варфоломія неканонічними, не став зустрічатися з екзархами Вселенського патріархату архієпископом Даниїлом Памфілійським зі США і єпископом Іларіоном Едмонтонським із Канади, а також у 2015 році не встав у Верховній Раді, коли президент України називав імена українських військовослужбовців, які відзначилися в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі.

Сайт волонтерського центру "Миротворець" діє з весни 2014 року. Активісти заявляють, що вносять до бази проекту пособників терористів Донбасу і тих, хто потрапляв в окупований Крим усупереч українським законам.

19 квітня Верховна Рада України проголосувала за постанову про звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію православній церкві в Україні. 22 квітня президент Петро Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд цього питання.

2 вересня Архієрейський собор ухвалив рішення, що Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без погоджень з іншими церквами.

7 вересня в межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Даниїла Памфілійського зі США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Дії константинопольського патріарха Варфоломія щодо призначення представників в Україні у РПЦ розцінили як "грубе вторгнення" на свою канонічну територію й пообіцяли, що вони "не залишаться без відповіді".

14 вересня на позачерговому засіданні Синод Російської православної церкви ухвалив рішення припинити участь РПЦ у структурах, пов'язаних із Константинопольським патріархатом. Синод також вирішив припинити спільне служіння представників РПЦ з ієрархами Константинопольського патріархату і заборонити під час богослужінь згадку вселенського патріарха Варфоломія.

17 вересня архієпископ Даниїл Памфілійський заявив, що питання про надання автокефалії православній церкві в Україні вирішено.

25 вересня УПЦ МП висунула вимогу, щоб призначені Вселенським патріархатом екзархи покинули Україну. Також в УПЦ МП заявили, що призначення екзархів було "грубим втручанням" у справи церкви і порушенням її канонічної території, а діяльність "порушує міжконфесійний мир".

Ієрарх Константинопольського патріархату архієпископ Телміський Іов (Геча) заявляв, що УПЦ МП не є самостійною одиницею у веденні діалогу і не може вимагати, щоб екзархи виїхали з України.