Міжнародні експерти ініціювали вето на призначення 32 кандидатів на посади суддів антикорупційного суду
Добропорядність і професіоналізм кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду, які поставила під сумнів Громадська рада міжнародних експертів, розглянуть на спільному засіданні з Вищою кваліфікаційною комісією суддів.
На третьому засіданні 10 січня Громадська рада міжнародних експертів ветувала 12 кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду. Про це повідомив Центр протидії корупції.
"Серед сумнівних кандидатів опинилися Маркіян Галабала, Юрій Бурбела, Ігор Січеславський, Валерія Чорна, Андрій Малєєв, Василь Постульга, Сергій Бондар, Валерій Станіславський, Ігор Кос, Діана Заніні, Василь Гончарук та Ольга Саландяк", – ідеться в повідомленні.
Наголошено на тому, що їхню доброчесність і високу професійність розглянуть на спільному засіданні з Вищою кваліфікаційною комісією суддів.
Загалом Громадська рада міжнародних експертів ініціювала ветування 32 кандидатів.
Водночас, як зауважують у ЦПК, восьмеро із цих кандидатів були в списку претендентів, недостойних обіймати посади суддів Вищого антикорупційного суду, опублікованому представниками громадських організацій 10 січня.
7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд". 11 червня його підписав президент України Петро Порошенко.
2 серпня Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на 27 посад суддів Вищого антикорупційного суду і 12 посад суддів апеляційної палати цього суду. За словами голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергія Козьякова, завершення конкурсу заплановано на лютий 2019 року.
Наприкінці грудня комісія оприлюднила список кандидатів, які вдало склали іспити. Зі 108 претендентів на посади суддів антикорупційного суду іспити склала 81 людина, а із 48 кандидатів на посаду судді апеляційної палати антикорупційного суду – 32 людини.
У Громадській раді міжнародних експертів є можливість протягом 30 днів проаналізувати біографії та декларації кандидатів і заборонити подальшу участь у конкурсі тим, кого запідозрять у несумлінності. До 26 січня має відбутися спільне засідання ВККС та Громадської ради, за результатами якого недобросовісні претенденти можуть припинити участь у конкурсі.