Мочанов: Рішення за нас ухвалюють у Вашингтоні, Брюсселі чи Москві, але не в Києві. Так буде і надалі, поки ми беремо гроші в борг G

Мочанов: Для досягнення успіху мають бути воля, віра й освіта
Скріншот: NewsOne / YouTube

У внутрішній політиці мають бути принципи, а в зовнішній – інтереси, але в Україні поки що все навпаки, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" блогер і телеведучий Олексій Мочанов.

Україні поки не вдалося стати самостійним гравцем на політичній карті світу. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив блогер і телеведучий Олексій Мочанов, коментуючи святкування 26-ї річниці незалежності України.

"Брати участь у параді нашим військовим подобається. Я жодного разу не зустрічав військовослужбовців, які говорили б, що їх змусили йти на парад. Це гарна мотиваційна демонстрація колективізму і єдності. Я однозначно не на боці тих, хто ниє щодо проведення параду. Мух потрібно відокремлювати від котлет. Навіть у 2014 році: Іловайськ – це одне, парад – зовсім інше. Поки від нас мало що залежить, але Україна намагається стати гравцем на політичній карті світу. Правда, поки це не дуже добре вдається. На жаль, досі за нас рішення ухвалюють у Вашингтоні, Брюсселі чи Москві, а не в Києві. Так буде і надалі, поки ми беремо гроші в борг", – зазначив Мочанов.

За його словами, однією з основних проблем країни є низький рівень освіти.

"Для досягнення успіху мають бути воля, віра й освіта. У нас дві з трьох цих умов не працюють. Ми поки що дуже слабо працюємо над освітою. Адже освічених людей не вдасться розвести кількома асфальтованими тротуарами перед виборами. Треба вчитись і робити висновки. У чомусь ситуація змінилася на гірше, десь є надії на краще. Загалом усе просто: у внутрішній політиці мають бути принципи, а в зовнішній – інтереси. А в нас поки що навпаки. Усі хочуть потриматися за штурвал, а ось лазити по щоглах та займатися вітрилами корабля охочих практично немає", – підкреслив співрозмовник.

Він уважає, що соціальні мережі замінили українцям ЗМІ.

"У нас Facebook перетворився на єдиний засіб масової інформації. Кожен політик уважає за необхідне мати свою сторінку та щось там писати. ЗМІ немає, критики не вітають, програми "Шустер LIVE" немає, якщо чужа точка зору відрізняється від твоєї – це відразу сприймають у багнети. Люди виходили на Майдан за західні демократичні цінності. А це означає, що всі мають право висловити те, що думають. Кожен уважає, що його місце на Банковій. Експерти у Facebook – це набір у...банів із плоскостопістю і зором мінус 18, які не служили в армії. І всі вони знають, як водити полки. Але, на жаль, наша армія не дає можливості пройти курс підготовки, щоб люди могли грамотно оцінювати події на фронті", – резюмував Мочанов.

24 серпня в Україні святкують День Незалежності. У Києві пройшов військовий парад, участь у якому взяли 4,5 тисячі українських військових, зокрема й учасники антитерористичної операції на Донбасі. Також уперше в історії у параді брали участь військові з країн НАТО. Крім цього, з нагоди святкування Дня Незалежності Україну відвідала низка високопоставлених іноземних чиновників. Зокрема, до Києва прибув міністр оборони США Джеймс Меттіс.

Під час військового параду в Києві президент України Петро Порошенко заявив, що у країни є тільки одна дорога – "широкий євроатлантичний автобан".

"Угода про асоціацію і безвіз – це те, що є переконливим свідченням про наш остаточний – де-факто і де-юре – розрив з імперією. З тією, яку Рональд Рейган (екс-президент США. – "ГОРДОН") назвав "імперією зла", – зазначив глава держави.