Москаль попросив ГПУ і САП перевірити інформацію про "схему Геруса" в "Укрзалізниці"
Колишній голова Луганської та Закарпатської облдержадміністрацій Геннадій Москаль звернувся з офіційною заявою до правоохоронців, у якій просить розслідувати факти, озвучені нардепом від "Європейської солідарності" Олексієм Гончаренком. Той напередодні звинуватив колегу зі "Слуги народу" Андрія Геруса в корупційних доходах від схеми продажу електроенергії залізниці.
Схему закупівлі електроенергії для "Укрзалізниці" мають розслідувати, заявив колишній голова Луганської та Закарпатської облдержадміністрацій Геннадій Москаль на своїй сторінці у Facebook. Він повідомив, що передав звернення щодо цього в Офіс генпрокурора і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.
"Учергове звернувся до генерального прокурора Ірини Венедіктової та керівника САП Назара Холодницького з повідомленням про кримінальне правопорушення "слуги народу" Андрія Геруса та його шайки. Народний депутат Олексій Гончаренко вчора опублікував інформацію, яка свідчить про масштабні оборудки із закупівлею енергоресурсів державними або комунальними підприємствами, збитки держави від яких сягають багатьох сотень мільйонів гривень. А збитки держави – це кримінальний "дохід" пана Геруса і його команди. Примітно, що в цих схемах фігурує і "Укрзалізниця", в наглядовій раді якої в нас засідають відбірні, калібровані антикорупціонери! Як там говорив [президент] Володимир Зеленський? Він гарантує, що ні він, ні його команда не крадуть? Ну-ну... Читайте звернення й аналітичну записку, там діяння "команди" висвітлені в усій красі", – написав Москаль.
Гончаренко напередодні повідомив, що його колеги-депутати надали йому інформацію про наявність багатомільйонних корупційних схем в електроенергетиці.
"Серед організаторів схеми називалися відомі прізвища: голова парламентського комітету з енергетики Андрій Герус, член НКРЕКП Дмитро Коваленко і власник трейдингової компанії НЕК Олександр Притика", – перерахував він.
Національне антикорупційне бюро розслідує 21 кримінальне провадження, пов'язане з корупцією у сфері діяльності "Укрзалізниці" та інших державних транспортних підприємств, повідомляв "Обозреватель" із посиланням на відповідь НАБУ на запит інтернет-видання.
5 травня Держаудитслужба повідомила на своєму сайті, що з початку 2018 року до 30 вересня 2019 року в "Укрзалізниці" виявили порушення на суму 11,8 млрд грн.