Нацполіція підписала з МОЗ України меморандум про захист співробітників швидкої допомоги – Супрун
За словами в.о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, упродовж 2013–2017 років у країні зафіксували 543 злочини проти життя і здоров'я медичних працівників під час виконання ними службових обов'язків. Троє медиків померли.
Міністерство охорони здоров'я України підписало меморандум про співпрацю з Національною поліцією для захисту працівників служби швидкої допомоги, повідомила 28 вересня в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.
"Бригади екстреної медичної допомоги щодня працюють у дуже напружених умовах. І не лише через те, що "швидка" постійно бореться за життя пацієнта. Нерідко медики й самі стають пацієнтами, адже зазнають нападів із боку людей, яким хочуть допомогти. Медпрацівники поки що майже беззахисні перед агресивною поведінкою, із якою стикаються під час виконання службових обов'язків. А поліція подекуди не надто охоче виїжджає на такі виклики. До того ж такі напади часто не фіксуються у статистиці, а конфлікти і погрози не беруться на облік", – написала Супрун.
За її словами, упродовж 2013–2017 років в Україні зафіксували 543 злочини проти життя і здоров'я медичних працівників під час виконання ними службових обов'язків. Троє медиків померли.
"За 2017 рік лише зафіксованих випадків нападу на медичних працівників було 152. Проте, як свідчить практика, у випадку заподіяння легких тілесних ушкоджень медичний працівник не звертається до правоохоронних органів, пояснюючи це відсутністю часу, коштів на отримання належної правової допомоги для захисту своїх прав тощо. Меморандум із Нацполіцією підписано, щоб почати спільно налагоджувати якісну співпрацю та знайти дієві способи, аби захистити медичних працівників. Для поліції має бути пріоритетом захист своїх колег із бригад екстреної медичної допомоги", – продовжила в.о. міністра.
Вона підкреслила, що в межах цього меморандуму опрацюють питання про можливість супроводу медичного працівника за його зверненням представниками Національної поліції України; внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності; установлення кримінальної відповідальності фізичних осіб за погрози, заподіяння тілесних ушкоджень, посягання на життя, захоплення в заручники медичних працівників під час надання медичної допомоги.
"У понеділок відбудеться перша робоча зустріч наших фахівців, де почнеться обговорювання конкретних кроків щодо втілення меморандуму в життя", – додала Супрун.