МОЗ України забрало з Держрезерву 10 млн протермінованих медичних масок – голова Держрезерву
За словами голови Держрезерву України Ярослава Погорілого, МОЗ не оновлювало запасу медичних масок, тому що не бачило в цьому сенсу. Термін придатності минув у 10 млн масок.
У Державного агентства резерву України Міністерство охорони здоров'я після початку епідемії коронавірусної інфекції забрало медичні маски, у яких закінчився термін придатності. Про це глава Держрезерву Ярослав Погорілий повідомив "Обозревателю" в інтерв'ю, яке було опубліковано 12 квітня.
Він пояснив, що термін придатності масок, отриманих Держрезервом у 2010 році, закінчився за п'ять років.
"Міністерство охорони здоров'я заявило, що не бачить сенсу зберігати в Держрезерві "медицину"... Протерміновані ніхто не хотів брати. Держрезерв із 2013 року 24 рази проводив аукціони з продажу медичних масок, але зазнав фіаско. Ніхто не хотів їх купувати. Агентство вело прямі переговори з МОЗ. Там відповідали: "Ні, куди нам стільки", – розповів Погорілий.
За його словами, про маски в Держрезерві Кабмін згадав у січні 2020 року, і вирішив прискорити передання їх Міністерству охорони здоров'я. Договір було підписано 11 лютого, "однак представники міністерства приїхали тільки через два тижні". Передали 10 млн масок.
"Фактично останню партію масок МОЗ забрало тільки 23 березня 2020 року. З точки зору часу – так, вони протерміновані. З точки зору якості – вони цілком готові до використання. В одній із областей їх віддали на експертизу, щоб зрозуміти, чи можна їх носити, чи є в цьому сенс? Отримали ствердну відповідь про те, що їх цілком можна застосовувати", – пояснив глава Держрезерву.
Кількість інфікованих вірусом SARS-CoV-2 в Україні 12 квітня досягла 2777, померло 83 людини.
У країні щонайменше до 24 квітня діє карантин, громадян зобов'язують носити маски.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.