Мураєв: У моєму коментарі взагалі не було особистого ставлення до Сенцова. Лише було сказано: "Час усе розставить на свої місця"
Позафракційний нардеп Євгеній Мураєв заявив, що політв'язні Роман Сущенко та Олег Сенцов потрібні українській владі тільки як жертви.
У коментарі телеканалу "112 Україна" позафракційний нардеп Євгеній Мураєв не виявляв особистого ставлення до політв'язня Олега Сенцова. Про це Мураєв заявив "112 Україна" 8 червня.
"Якщо проаналізувати мій коментар, там узагалі не було особистого ставлення до Сенцова. Ми розглядали загальну політичну ситуацію, як діє влада", – сказав нардеп.
Він додав у Facebook, що "така кількість провладних ресурсів і каналів одночасно ніколи про мене не говорила".
"Особисто Мураєву було присвячено частину засідання уряду (8 червня ситуацію з Мураєвим обговорювали на засіданні Верховної Ради. – "ГОРДОН")... А всього-на-всього було сказано: "Час усе розставить на свої місця". Зокрема у справі Сенцова. Але це лише привід, якого явно чекала тупа машина пропаганди. До того ж із серії "хоч що-небудь". Висмоктати з телефонного коментаря державну зраду погано вдається навіть досвідченим шакалам клавіатури. Більше причепитися немає до чого, а причепитися потрібно. Тому що я вмію їх боляче бити фактами, цифрами, ідеями. Представники влади рівнем вище не ходять зі мною в ефіри тому, що знають: їм нічого відповісти. Усе, що вони можуть – розповідати про ворогів "зовнішніх і внутрішніх", на цьому безславні виродки паразитували чотири роки. І хочуть побенкетувати ще п'ять", – написав Мураєв.
За його словами, ще у 2016 році нардеп говорив у ток-шоу Савіка Шустера, що нинішній владі не потрібна "жива і здорова" позафракційний нардеп Надія Савченко.
"Патріотів трясло, і вони пускали слину. Щоб у 2018 році із полегшенням засунути її в українську в'язницю вмирати. Запевняю вас, те саме стосується і Сенцова, і [Романа] Сущенка, і всіх інших політв'язнів. Вони потрібні їм лише як жертва. Люди їх не цікавлять", – продовжив Мураєв.
На його думку, якщо "такі мерзенні персонажі", як нардеп від "Народного фронту" Сергій Пашинський, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, говорять про зраду, то це означає, що він "справжній патріот України".
7 червня Мураєв в ефірі телеканала "112 Україна" повторив версію російського слідства про те, що український кінорежисер Олег Сенцов, який голодує в колонії, є терористом. "Сенцова можна по-різному сприймати. З огляду на те, що людина готувала підпали і вибухи, для частини населення він є терористом. Для націоналістичної частини він, напевно, є героєм. Час розставить на свої місця, хто має рацію, а хто – ні", – сказав депутат.
8 червня голова комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки і оборони Пашинський попросив голову Служби безпеки України Василя Грицака відкрити кримінальне провадження стосовно Мураєва за статтею "державна зрада". У Блоці Петра Порошенка заявили, що Мураєв після цієї заяви "не має жодного морального права називатися народним депутатом України". Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко заявила, що не буде приходити на ефіри каналу NewsOne, який належить Мураєву, поки депутат не попросить вибачення у Сенцова за свої висловлювання.
Цього дня Генеральна прокуратура України внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань повідомлення про вчинення Мураєвим злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 383 (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) Кримінального кодексу України.
Сенцова засудили у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні у Криму терористичної спільноти та керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї іта боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.
14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі. Він висунув вимогу звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заніс.