Муженко про заяву Мендель щодо стрілянини ЗСУ по лікарнях і школах: Повна некомпетентність або політична провокація
Прессекретарка президента України Юлія Мендель заявляла, що українські військові на Донбасі обстрілюють бойовиків у відповідь на провокаційні обстріли зі шкіл і лікарень. Ексначальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко пояснив, що українським військовим завжди забороняли вести вогонь у таких випадках.
Колишній начальник Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ) Віктор Муженко вважає, що прессекретарка президента України Юлія Мендель виявила некомпетентність або зробила провокацію, сказавши, що ЗСУ могли обстрілювати на Донбасі лікарні і школи у відповідь на стрілянину бойовиків.
Про це Муженко заявив в інтерв'ю "BBC News Україна", опублікованому 15 червня.
"Це дуже серйозне звинувачення у бік української армії. Це говорить або про, м'яко кажучи, повну некомпетентність цієї посадової особи, або це певна політична провокація. Ми обвинувачуємо своїх військовослужбовців у тому, що вони порушують норми міжнародного гуманітарного права або права війни. Це робить їх військовими злочинцями", – сказав він.
За словами ексначальника Генштабу, українським військовим завжди забороняли вести вогонь у районі таких об'єктів, як школи та лікарні, "навіть якщо з вогневих позицій поблизу цих об'єктів вівся вогонь по наших підрозділах".
"Ніде не буде ніяких підтверджень таких обстрілів. За весь цей період я не пам'ятаю, щоб було серйозне звинувачення, що український снаряд потрапив у дитячий садок чи школу. Хоча ми бачили подібні інформаційні провокаційні вкиди зі звинуваченням української сторони в порушенні права війни", – заявив Муженко.
6 червня в ефірі телеканала "1+1" Мендель заявила, що "дуже часто українські військові потрапляють на провокації, коли стріляють із житлового будинку, з дитсадка, зі школи, з лікарні, з будь-якого місця, де перебувають цивільні люди, і після цього починаються обстріли цього будинку. Таким чином, гинуть наші люди, наші українці".
Президент України Володимир Зеленський 21 травня звільнив Муженка з посади начальника Генштабу, призначивши на його місце генерал-лейтенанта Хомчака, який разом із групою командирів і солдатів зумів вийти з Іловайського котла зі зброєю в руках.