МЗС Канади закликало покарати відповідальних за вбивство Гандзюк
Убивство української активістки Катерини Гандзюк, яка виступала проти корупції, є жахливою втратою, заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.
Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд закликала українське керівництво покарати винних у вбивстві співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк.
"Убивство української активістки Катерини Гандзюк, яка виступала проти корупції, є жахливою втратою. Наші молитви з її родичами і близькими. Відповідальні за цей злочин повинні постати перед правосуддям", – написала вона 5 листопада у Twitter.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її доправили до Києва для подальшого лікування. Гандзюк перенесла більше ніж 10 операцій.
У справі Гандзюк було заарештовано ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не назвали.
4 листопада Катерина Гандзюк померла. Джерела агентства УНН, а також видання ZN.UA повідомили, що у Гандзюк відірвався тромб, і це стало причиною її смерті. Офіційних результатів експертизи поки що немає, вони будуть відомі орієнтовно 7 листопада, заявив 5 листопада адвокат Масі Найєм.
Прощання з Гандзюк відбудеться в Херсоні 7 листопада.
Поліція перекваліфікувала кримінальну справу про напад на активістку зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство".
Адвокат Євгенія Закревська заявила, що передання в суд кримінального провадження стосовно виконавців убивства Гандзюк у його нинішньому вигляді унеможливить притягнення до відповідальності замовників злочину. За її словами, два провадження – СБУ щодо замовників і Нацполіції щодо виконавців – необхідно об'єднати в одне.
5 листопада у МВС повідомили, що Національна поліція України за рішенням ГПУ передала в Головне слідче управління СБУ всі матеріали у справі Гандзюк.