МЗС України має намір повернути з Греції достроково звільнених моряків
Міністерство закордонних справ і Міністерство юстиції України підготували договір, що передбачає повернення додому достроково звільнених українських моряків, яких було засуджено у Греції за перевезення нелегальних мігрантів, повідомив начальник управління консульського забезпечення українського зовнішньополітичного відомства Василь Кирилич.
Міністерство закордонних справ України веде переговори з Грецією про підписання договору про надання права повернутися в Україну для достроково звільнених моряків, яких було засуджено в Греції за перевезення нелегальних мігрантів.
Про це начальник управління консульського забезпечення українського зовнішньополітичного відомства Василь Кирилич розповів у коментарі "Укрінформу" 30 листопада. Він пояснив, що моряки, яких звільнили умовно-достроково, ще деякий час мають перебувати в Греції і не можуть повернутися в Україну.
За словами Кирилича, МЗС спільно з Мін'юстом підготувало такий договір, а грецька сторона погодила його.
За перевезення нелегальних мігрантів влада Греції вже засудила 100 українців, і затримання тривають, підкреслив він.
"Засудження українців у Греції за перевезення нелегальних мігрантів – це наслідок. А усувати необхідно причини – втягнення їх у вчинення правопорушення з перевезення нелегальних мігрантів. Грецький законодавець суворий, він кваліфікує таке правопорушення як тяжкий злочин, а отже, і застосовує сувору санкцію", – сказав Кирилич.
Він зазначив, що Україна провела низку переговорів із генпрокурором і міністерством юстиції Греції, прокурорами Пірея, з керівництвом в'язниць, щоб сприяти звільненню засуджених у Греції українців. Найближчим часом в Афінах відбудуться широкоформатні переговори за участю представників правоохоронних органів України, додав дипломат.
Кирилич розповів, що для вирішення цієї проблеми українці насамперед мають припинити чинити правопорушення. Засуджені моряки можуть скористатися правом відбувати покарання в Україні, однак, за словами дипломата, поки тільки п'ятеро моряків оголосили про таке бажання. Також вони можуть оскаржувати рішення судів – двох українців у такий спосіб виправдали і звільнили, зазначив Кирилич.
6 серпня 2018 року держсекретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць повідомляв, що за перевезення нелегальних мігрантів в Італії засуджено приблизно 100 українських моряків, орієнтовно 150 перебували під слідством або їх засудили у Греції.