МЗС України: Публічні висловлювання неуповноважених осіб не можуть вважатися позицією держави
Міністерство закордонних справ України на фоні заяви голови Виконавчого комітету реформ Михайла Саакашвілі про грузинську владу заявило, що Україна високо цінує стратегічне партнерство із Грузією.
Міністерство закордонних справ України заявило, що публічні висловлювання неуповноважених осіб не можна вважати позицією держави. Про це 10 липня повідомляє пресслужба МЗС України.
У відомстві підкреслили, що Україна високо цінує стратегічне партнерство із Грузією і підтверджує свою готовність розвивати двосторонні відносини в дусі дружби та добросусідства.
"Незважаючи на пандемію COVID-19, ми активно працюємо над наповненням нашого партнерства практичними заходами. На порядку денному – імплементація положення про українсько-грузинську Стратегічну раду високого рівня, проведення десятого засідання Спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, консультацій на рівні зовнішньополітичних відомств тощо", – ідеться в повідомленні.
У МЗС України зазначили, що реалізація цих та інших напрямів взаємодії відбувається між органами влади двох країн на основі довіри, взаємоповаги та невтручання у внутрішні справи одне одного.
"У цьому зв'язку зазначаємо, що українським законодавством чітко визначено перелік посадових осіб і державних органів, які наділені повноваженнями висловлювати офіційну позицію Української держави. Публічні висловлювання неуповноважених осіб не можуть вважатися позицією держави", – підсумували у МЗС України.
9 липня голова Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі у відеозверненні заявив про нелегітимність грузинської влади. Відповідне відео грузинською мовою опубліковано на YouTube-каналі "Миша Вернись".
"У нас немає уряду. Я вважаю, що грузинський уряд абсолютно нелегітимний. Я не визнаю ані на секунду його легітимність, і я не визнаю ані на секунду легітимність цієї ситуації у Грузії. Це нелегальна ситуація", – наводять цитату зі звернення політика в описі до відео. Цю саму цитату наводить і агентство "Грузия Online".
Міністерство закордонних справ Грузії викликало на бесіду посла України Ігоря Долгова у зв'язку з висловлюваннями Саакашвілі.
У червні Саакашвілі заявляв, що не є держслужбовцем України, оскільки він не член уряду і не офіційний представник будь-якого іншого чиновника, зазначає "Новости Грузии".
Михайло Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль у 2004–2013 роках. Незабаром після звільнення з посади президента він покинув країну. У Грузії проти нього порушили кілька кримінальних справ, його підозрюють у зловживанні владою та переслідуванні політичних опонентів. Сам Саакашвілі кримінальні справи називав політично мотивованими.
У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Він набув українського громадянства у травні 2015 року, а в липні 2017-го втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство.
Із червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету реформ України.