На посаді генпрокурора Луценко примножив політичний вплив на ГПУ – Горбатюк

Горбатюк (на фото) про Луценка: Він прийшов до ГПУ не як юрист, а як представник політичних сил
Фото: hromadske.ua

Як приклад впливу політики на роботу Генпрокуратури України під керівництвом Юрія Луценка начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк назвав справу про розтрату коштів, у якій фігурувала екс-міністр юстиції Олена Лукаш.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко після приходу у Генеральну прокуратуру (ГПУ) збільшив залежність відомства від політики. Про це керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив в інтерв'ю "Еспресо".

"Він прийшов до ГПУ не як працівник прокуратури, не як юрист, а як представник політичних сил. І найголовніше його завдання мало бути – звільнити прокуратуру від будь-якого зовнішнього впливу. Якби він це зробив, то, попри відсутність юридичних знань, це була б його велика заслуга. Але він, на мою думку, не тільки цього не зробив, а й примножив такий вплив", – сказав Горбатюк.

Як приклад прокурор назвав справу екс-міністра юстиції України Олени Лукаш.

"У лютому 2017-го слідчі прокурори готові були вже направляти обвинувальний акт до суду за звинуваченням у розтраті коштів державного бюджету на суму понад 2,5 млн грн. Але справа була фактично заблокована зусиллями заступника генпрокурора і генерального прокурора. І до сьогодні справа до суду так і не попала", – зазначив Горбатюк.

За його даними, таких випадків тільки щодо його управління було більше ніж 50.

"Тобто, не вивчаючи матеріалів провадження, просто робиться висновок, що начебто розслідування неефективне, навіть там, де зібрано докази для повідомлення про підозру... Ми не знаємо, чому такі рішення приймалися. Можемо припускати, що це було, в тому числі, і на прохання якихось політичних сил, політичних знайомих, друзів і так далі", – вважає Горбатюк.

Луценка призначено на посаду генпрокурора 12 травня 2016 року.