На тлі репутаційних проблем влади тиск на Вілкула сприймають у Європі як порушення fair play – експерт
Електорат Опозиційного блоку сприймає подання на зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула "як політичне замовлення влади", уважає політичний експерт Андрій Золотарьов.
У Європі кримінальне переслідування співголови парламентської фракції Опозиційного блоку Олександра Вілкула сприймають як переслідування опозиції. Таку думку у Facebook висловив політичний експерт Андрій Золотарьов.
"Атака генпрокурора [Юрія Луценка] на Олександра Вілкула щодо того, що сім років тому облдержадміністрація дозволила Орджонікідзевському ГЗК розширити кар'єр завдяки пасовищам, може призвести тільки до результату, протилежного тому, якого хоче влада. ГЗК, згадую, тоді простоював, а це рішення забезпечило роботою кілька тисяч осіб. По-друге, влада не довела жодного кримінального переслідування протягом останніх чотирьох років до кінця. Кримінальні справи просто перетворилися на інструмент тиску на неугодних. Звичайно, електорат Опозиційного блоку сприймає подання на Вілкула як політичне замовлення влади", – уважає він.
Золотарьов стверджує, що активізацію дій силовиків щодо опозиції за дев'ять місяців до виборів негативно сприймають у Європі.
"У Європі на тлі репутаційних проблем української влади це теж будуть сприймати як грубе порушення fair play або, простіше кажучи, свавілля щодо опозиції. Що ми, власне кажучи, сьогодні і спостерігаємо. Європейці не матимуть справи з "нерукоподатними" політиками або з тими, кого вони не знають, тим більше допомагати їм. А підтримку Вілкулу висловив десяток європарламентарів із Німеччини, Данії і, що показово, Великобританії. МЗС залишається тільки заздрити кількості зустрічей, які провів Вілкул у Європарламенті протягом двох днів. Тим більше, британським парламентарям важко дорікнути в недотриманні правил політичної гігієни", – заявив Золотарьов.
Генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання на зняття депутатської недоторканності з Олександра Вікула 25 травня.