На засідання комітету Ради з енергетики не пустили журналістів – ЗМІ
На засіданні комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ, який очолює народний депутат від "Слуги народу" Андрій Герус, розглядали поправки до законопроєкту №2233, "який закріплює дозвіл на імпорт російської електроенергії", заявив журналіст Сергій Сиволап.
На засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ, який очолює народний депутат від "Слуги народу" Андрій Герус, у п'ятницю ввечері не пустили журналістів. Про це у Facebook повідомило профільне видання EXPRO Electricity.
За інформацією журналіста Сергія Сиволапа, на засіданні комітету перед другим читанням розглядали законопроєкт №2233, "який закріплює дозвіл на імпорт російської електроенергії".
"Уже зараз потік електроенергії з Росії, який дозволила "правка Геруса", поставив на коліна національну вугільну галузь, теплову генерацію, атомну. Тепер законом буде, по суті, закріплений розворот курсу України і проведення реінтеграції енергосистеми з російською і унеможливлена інтеграція з європейською [енергосистемою]", – заявив він у Facebook.
За даними народного депутата від "Європейської солідарності" Іванни Климпуш-Цинцадзе, комітет ухвалив поправки в законопроєкт №2233, "якими виключає імпорт електроенергії з Росії за двосторонніми договорами, але залишається напрямок Білорусі".
За її словами, рішення ухвалили голосами представників "Слуги народу". Розгляд законопроєкту в сесійній залі парламенту заплановано на 4 грудня.
Імпорт із РФ після чотирирічної перерви став можливим унаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня закон України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", яку ініціював голова комітету ВР із питань енергетики Андрій Герус.
"Українські новини" 2 жовтня повідомили, що перше постачання електроенергії з Росії в режимі імпорту було відображено на сайті НЕК "Укренерго" 1 жовтня.
За даними ExPro, середньодобовий показник імпорту електроенергії з РФ у жовтні становив 4,12 млн кВт-год, а 1–3 листопада він зріс до 12 млн кВт-год.
Експерт Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп повідомляв у Facebook, що в ніч на 5 листопада в об'єднану енергосистему України з Білорусі та Росії імпортували 1,216 МВт, водночас уперше обмежили потужності поновних джерел енергії.