НАБУ оголосило в розшук топменеджерів "VAB Банку"

НАБУ розслідує справу "VAB Банку" із 2016 року
Фото: vab.ua

Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук ексголову правління "VAB Банку" Дениса Мальцева і колишню голову наглядової ради Наталію Василюк.

Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук ексголову правління "VAB Банку" Дениса Мальцева й ексголову наглядової ради банку Наталію Василюк. Дані оприлюднено в розділі "Розшук" на сайті Міністерства внутрішніх справ України.

Зазначають, що Мальцев і Василюк зникли з поля зору правоохоронних органів 21 листопада. Їх позначено як осіб, які переховуються від органів досудового розслідування.

Ексвласник "VAB Банку" Олег Бахматюк також перебуває в розшуку із 21 листопада.

Протягом 11–12 листопада детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру вісьмох фігурантів справи "VAB Банку", серед яких колишній перший заступник голови НБУ, голова "Райффайзен Банку Аваль" Олександр Писарук, колишні посадовці НБУ, топменеджери "VAB Банку". Їх підозрюють у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту цього банку на суму 1,2 млрд грн, виданого в жовтні 2014 року. 13 листопада НАБУ заочно повідомило про підозру Бахматюка й ексголову правління "VAB Банку" Дениса Мальцева. Бізнесмен вважає, що "жодної підозри йому немає".

У НАБУ зазначили, що у 2014 році, за 40 днів після надання кредиту, НБУ визнав "VAB Банк" неплатоспроможним, 1,2 млрд грн банк регулятору не повернув. Бахматюк був найбільшим акціонером "VAB Банку". Наразі бізнесмен перебуває у Швейцарії.

НАБУ розслідує цю справу із 2016 року. У лютому 2019-го тодішній генпрокурор Юрій Луценко змінив підслідність, передавши матеріали провадження слідчим поліції і прокурорам. У серпні справу закрили, а у вересні новий генпрокурор Руслан Рябошапка скасував постанову про закриття і повернув провадження НАБУ.

Бахматюк називає обвинувачення на свою адресу необґрунтованими, аргументуючи таку позицію тим, що кредит, виданий банку, використовували за призначенням.

Бізнесмен написав 11 листопада відкритий лист президенту України Володимиру Зеленському, у якому просить втрутитися в ситуацію і допомогти припинити тиск силовиків на бізнес. Він заявив, що неодноразово робив пропозиції Фонду гарантування вкладів і Нацбанку України конструктивно вирішити питання із заборгованістю банку і виплатити 8 млрд грн до бюджету, залучивши механізм реструктуризації й авторитетних міжнародних аудиторів.

15 листопада в Національному банку України заявили, що Бахматюк винен державі 29,3 млрд грн. Регулятор у зв'язку із цим подав проти Бахматюка і його компаній понад 50 позовів у різні суди. Бахматюк назвав інформацію про заборгованість в розмірі 29,3 млрд грн такою, що не відповідає дійсності, та маніпулятивною.