НАБУ повідомило про підозру 10 затриманих за зловживання на митниці
Затриманим інкримінують причетність до махінацій, пов'язаних із розмитненням імпортованих в Україну товарів, унаслідок чого інтересам держави завдано понад 77,7 млн грн збитків.
Детективи Національного антикорупційного бюро за погодженням із прокурорами САП 26 листопада 2019 року повідомили про підозру шістьох митників, колишню співробітницю Державної фіскальної служби України і трьох представників комерційних підприємств, задіяних у корупційній схемій на митниці. Про це 27 листопада повідомила пресслужба НАБУ.
За інформацією бюро, ідеться про:
- в.о. керівника однієї з регіональних митниць, наразі – заступника керівника цієї митниці;
- заступника керівника однієї з регіональних митниць;
- в.о. начальника відділу митного оформлення (ВМО) митного поста однієї з регіональних митниць;
- трьох інспекторів ВМО митного поста однієї з регіональних митниць;
- ексдиректора департаменту адміністрування митних платежів ДФС України;
- трьох фізичних осіб – представників комерційних компаній.
Цим особам інкримінують причетність до махінацій, пов'язаних із розмитненням імпортованих в Україну товарів, унаслідок чого інтересам держави завдано понад 77,7 млн грн збитків.
Як повідомили в САП, злочин було розкрито у межах розслідування махінацій із розмитненням товарів з участю посадових осіб ДФС та митниці, збитки від яких можуть сягати 500 млн грн. Розслідування цих випадків розпочато в жовтні 2017 року.
Усіх 10 осіб затримано 26 листопада 2019 року. Їм інкримінують скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).
За інформацією "Української правди", серед затриманих – заступник начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський.
Сам Тупальський на своїй сторінці у Facebook повідомляв, що у нього вдома відбулися обшуки.
Справа, у межах якої затримали Тупальського, пов'язана з одеським бізнесменом Вадимом Альперіним.
Президент України Володимир Зеленський 26 листопада повідомив, що під час затримання Альперіну вдалося втекти. Глава держави зазначив, що одеського бізнесмена вважають "одним із хрещених батьків контрабанди в Україні", і пообіцяв "цінний подарунок" за допомогу в його розшуку.
Альперіна затримали 27 листопада після його приходу в САП.
24 листопада 2017 року в Національному антикорупційному бюро України заявили, що детективи НАБУ і співробітники Генеральної прокуратури викрили людину, яка пропонувала співробітникові бюро хабар у розмірі $800 тис. Було розпочато розслідування за ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) Кримінального кодексу України.
Генпрокурор України Юрій Луценко повідомив, що йдеться про одеського бізнесмена Вадима Альперіна. Він нібито пропонував заплатити цю суму за зняття арешту з рахунків підконтрольних йому підприємств. Там було заарештовано 450 млн грн.
Національне антикорупційне бюро України тоді не змогло встановити його місцеперебування, і повідомлення про підозру вручили не самому підозрюваному, а члену сім'ї, із яким той проживає, під розписку. Печерський райсуд Києва 30 листопада заарештував Альперіна до 24 січня 2018 року з можливістю вийти під заставу в розмірі 20 млн 800 грн.
12 грудня адвокат Альперіна Віктор Петруненко повідомив, що його клієнт вийшов із-під варти після внесення застави.
У липні минулого року Генеральна прокуратура України передала справу Альперіна в суд. 2 липня 2019 року видання 360.media з посиланням на ухвалу суду від 26 липня повідомило, що справу одеського бізнесмена заслуховуватимуть у закритому режимі.