НАБУ проводить розслідування законності призначення Луценка генпрокурором – САП
За заявами лідера Радикальної партії Олега Ляшка керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький вніс у Єдиний реєстр досудових розслідувань дані про два факти ймовірних правопорушень: недостовірні дані в декларації Луценка і зловживання службовим становищем при внесенні змін до законодавства під час призначення Луценка генпрокурором, повідомили в САП.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура почала розслідування за ознаками зловживання владою під час призначення Юрія Луценка генпрокурором. Про це "Українській правді" повідомили у прес-службі САП.
У прокуратурі розповіли, що за заявами лідера Радикальної партії Олега Ляшка керівник САП Назар Холодницький вніс у Єдиний реєстр досудових розслідувань дані про два факти ймовірних правопорушень: недостовірні дані в декларації Луценка і зловживання службовим становищем при внесенні змін до законодавства під час призначення Луценка генпрокурором.
Як зазначили в прес-службі САП, мова йде про те, що вищі посадові особи держави, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи всупереч інтересам служби з метою зробити можливим подальше призначення Луценка генпрокурором, порушили закон "Про регламент Верховної Ради України" та ухвалили закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України", що "спричинило тяжкі наслідки".
Органом досудового розслідування призначено Національне антикорупційне бюро України.
11 липня Ляшко з трибуни звернувся до Холодницького з проханням відкрити кримінальне провадження через нібито порушення регламенту ВР під час обрання Луценка генпрокурором.
Також Ляшко заявив, що будинок Луценка записаний на його тестя, про що той не згадав у своїй електронній декларації.
Після засідання Холодницький заявив, що САП відреагувала на заяви Ляшка щодо незазначення Луценком деякого свого майна в електронній декларації та внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Юрія Луценка призначили генеральним прокурором України 12 травня 2016 року. Перед цим у законодавство були внесені зміни, згідно із якими генпрокурором може стати людина без вищої юридичної освіти.