НАБУ вимагало від Нацкомісії з енергетики надати своє листування з адвокатом – юристка

Ірина Одинець: Це не просто помилка – це пряма спроба тиску на клієнта та адвоката, що є дуже прикрим сигналом для України і для наших зарубіжних партнерів
Фото: glavcom.ua

Вимога Національного антикорупційного бюро України показати листування з адвокатом Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики й комунальних послуг, суперечить закону. Про це заявила юристка Ірина Одинець, яка із 2017 року представляє інтереси НКРЕКП у кримінальному провадженні.

У червні 2019 року в Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП), надійшов запит від Національного антикорупційного бюро, у якому детектив вимагав від комісії надати копії листування з усіма додатками із 2017-го до 2019 року з адвокаткою Іриною Одинець, яка із 2017 року представляє інтереси НКРЕКП у кримінальному провадженні. Про це юристка повідомила 15 липня на свій сторінці у Facebook.

"Ми вже звикли, що детективи НАБУ не є прихильниками дотримання закону. Але хотілося б, щоб вони дотримувалися хоча б елементарних норм кримінального процесу в частині збирання доказів та проведення слідчих дій. Це кричуща некомпетентність – некомпетентність людей, що були відібрані в результаті жорсткого багаторівневого конкурсу і які за рахунок платників податків отримують зарплату в 15 разів вищу від мінімальної. Ці люди не знають або свідомо нехтують вимогами ст. 161 КПК України, де міститься пряма заборона щодо надання доступу до листування або інших форм обміну інформацією між захисником та його клієнтом", – зазначила вона.

На думку адвокатки, відсутність протягом двох із половиною років розслідування достатніх доказів для доведення справи до суду штовхає детектива до застосування таких незаконних методів збору доказів і, по суті, посягає на право на захист.

"НАБУ настільки захопилося піаром своїх справ, що в нього немає часу на вивчення КПК, що несе такі ганебні помилки. Проте це не просто помилка – це пряма спроба тиску на клієнта та адвоката, що є дуже прикрим сигналом для України і для наших зарубіжних партнерів", – заявила Одинець.

24 березня 2017 року НАБУ відкрило кримінальне провадження, в межах якого розслідує дії членів НКРЕКП, які затвердили формулу "Роттердам плюс". 17 серпня того самого року співробітники Національного антикорупційного бюро України провели обшуки у НКРЕКП у межах кримінального провадження у справі "Роттердам плюс".

30 листопада 2018 року адвокатка подала позов про обмеження до одного місяця строків розслідування кримінального провадження, за цим позовом у Солом'янському районному суді Києва відбулося чотири засідання, повідомляли в лютому "Українські новини".

"Замість того, щоб у суді аргументувати необхідність продовження строку, який їм необхідний, вони вирішили вдатися до допомоги ЗМІ та запросили до суду журналістів. Причому журналісти самі сказали, що їх прокурор запросив. Виглядають ці з'єднання преси з уже прописаною позицією як спроба тиску на суд", – заявила тоді в коментарі агентству Одинець.