Найєм: Це йоб...ний сором – 20 років вимагати скасування депутатської недоторканності та так малодушно цьму опиратися
Народний депутат від БПП Мустафа Найєм зазначив, що народні депутати вимагають скасування недоторканності, поки справа не доходить до конкретного нардепа чи однопартійця.
Народний депутат від БПП Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook прокоментував рішення регламентного комітету Верховної Ради, який не дав дозволу на зняття недоторканності з нардепа від "Народного фронту" Євгена Дейдея, назвавши його ганебним.
"Перепрошую за мою французьку, але це йоб...ний сором – 20 років голосно та до хрипу вимагати скасування депутатської недоторканності взагалі як інституту та так дрібно і дріб'язково цьому опиратися, коли справа доходить до конкретного депутата чи однопартійця. Мова йде навіть не про арешт чи посадку. Зняття недоторканності – це не вирок (!), а всього лише дозвіл парламенту на те, щоб правоохоронні органи запросили депутата до суду", – підкреслив він.
Нардеп зазначив, що аргументи про неправильні суди, прокурорів і політичний тиск із боку провладних депутатів є "плювком в обличчя" тим, хто "роками змушений із цими неправильними судами та прокурорами жити, будувати всупереч їм бізнес і трястися від будь-якого папірця".
"Від плювка вони, звичайно, утруться, але можуть повернутись із шинами. Сподіваюся, сесійна зала під час голосування буде більш вдумливою", – підкреслив Найєм.
19 травня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що за підсумками перевірки е-декларацій до Ради внесено подання про зняття недоторканності з нардепів Дейдея, Геннадія Бобова (депутатська група "Відродження") й Андрія Лозового (Радикальна партія). Того ж дня Дейдей заявив, що подання Генпрокуратури про зняття з нього депутатської недоторканності готували в Національному антикорупційному бюро (НАБУ), і його контролює лідер політичної партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі. "Пан Углава (Гізо Углава, перший заступник НАБУ. – "ГОРДОН"), який виконує всі побажання Саакашвілі, ініціював усю цю нісенітницю. Я вас можу запевнити, що не відчуваю своєї провини, розумію, що немає жодного фактажу, і готовий постати перед будь-яким судом, перед будь-яким парламентом", – сказав Дейдей.
Генеральна прокуратура обвинувачує Дейдея у незаконному збагаченні на суму майже 5 млн грн. На засіданні комітету бізнесмен Ігор Лінчевський заявив, що дав гроші в борг нардепу Дейдею. Генпрокурор разом із головою САП Холодницьким надав записи телефонних розмов, з яких випливає, що Дейдей і його дружина не отримували грошей у борг від Лінчевського.
У результативному висновку регламентного комітету Ради зазначено, що подання Луценка на притягнення Дейдея до кримінальної відповідальності є "недостатньо мотивованим, необґрунтованим і не містить достатньої кількості конкретних фактів". Луценко заявив, що рішення регламентного комітету було підготовлено заздалегідь і є "ганебним прикриттям" депутатами свого колеги.