Найєм: У мене погані новини про перебіг розслідування трагедії в Переяславі-Хмельницькому
За словами позафракційного нардепа Мустафи Найєма, слідчі Державного бюро розслідувань "із незрозумілої причини" не звернулися до суду із клопотанням про примусове взяття біологічних матеріалів у поліцейських, підозрюваних у вбивстві хлопчика в Переяславі-Хмельницькому Київської області.
Є багато запитань до роботи Державного бюро розслідувань України, яке проводить розслідування вбивства п'ятирічної дитини в Переяславі-Хмельницькому Київської області, написав 5 травня у Facebook позафракційний нардеп Мустафа Найєм.
"У мене погані новини про перебіг розслідування трагедії в Переяславі-Хмельницькому. Щойно закінчилося засідання парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів... Нагадаю, розслідування самого факту злочину проводить Державне бюро розслідувань. До їхньої роботи зараз найбільше запитань", – написав Найєм.
За його словами, слідчі ДБР "досі не поставили запитання, чому рентгенологічне обстеження малюка було проведено за шість годин після надходження його в лікарню, хоча, згідно з протоколами, таке обстеження мають проводити одним із перших".
"Величезна кількість запитань щодо відмови підозрюваних пройти експертизи на вміст алкоголю у крові та зразків "змиву рук". Із незрозумілої причини слідчі ДБР не звернулися із клопотанням про примусове взяття біологічних матеріалів. За словами глави ДБР, наразі сам факт алкогольного сп'яніння встановлюють за допомогою допиту свідків. Із погляду Кримінального процесуального кодексу це повна єресь. Такі докази без експертизи розбиває будь-який адвокат", – продовжив Найєм.
Він зазначив, що "на місці злочину перебувало чотири, а не дві людини", і це вже встановило слідство.
"Двом із них висунули підозри, ще двоє і далі дають свідчення, а також триває проведення комплексних експертиз щодо встановлення їхньої ролі в події. На якій підставі і чому підозри висунули тільки двом особам, невідомо... Слідчим досі не вдалося знайти гвинтівку, із якої було здійснено постріл. Наразі встановлено, що дозвіл на зброю був тільки в одного з учасників злочину. І найголовніше. Виявилося, крім основного розслідування, ДБР уже зареєструвало окреме кримінальне провадження за підозрою у приховуванні злочину (ст. 396 ККУ (приховування злочину)). Чому всупереч величезному резонансу ДБР не повідомляло про цей факт раніше, незрозуміло", – заявив нардеп.
Найєм також повідомив, що тим часом "Національна поліція проводить службове розслідування щодо того, хто та як склав і поширив початкову версію подій про "послизнувся з необережності й упав на асфальтобетонне покриття, унаслідок чого дістав травму голови".
П'ятирічний Кирило Тлявов дістав вогнепальне поранення голови 31 травня. 3 червня він помер у лікарні в Києві. За даними Нацполіції, дитина загинула від випадкового пострілу, зробленого одним із двох поліцейських, які "перебували поза службою, без табельної зброї, у стані алкогольного сп'яніння".
4 червня Голосіївський райсуд Києва заарештував підозрюваних – Володимира Петровця та Івана Приходька – на два місяці без права внесення застави. Їх повідомили про підозру у хуліганстві із застосуванням зброї та умисному вбивстві.
У зв'язку з інцидентом керівників Переяслав-Хмельницького відділення поліції усунули від виконання службових обов'язків, голова поліції Київської області Дмитро Ценов подав у відставку і попросив скерувати його на Донбас.
Адвокат сім'ї постраждалих Олександр Щербина заявив, що в момент пострілу поряд із поліцейськими перебував ще один чоловік, який фігурує у кримінальному провадженні як свідок, і неповнолітній син одного з підозрюваних.
Слідство перевіряє версію про те, що вистрілити в дитину міг 14-річний син одного з поліцейських. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що рушницю сховала жінка.
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив 5 червня, що зброї, із якої стріляли у хлопця, не знайшли. За його словами, ДБР розраховує завершити розслідування й передати справу до суду протягом шести місяців.
5 червня голова Нацполіції Сергій Князєв і директор Державного бюро розслідувань Роман Труба повідомили, що Петровець і Приходько відмовилися давати свідчення.