Найєма, Заліщук та Лещенка рада фракції БПП закликала публічно покаятися за підтримку Саакашвілі
У разі, якщо нардепи від Блоку Петра Порошенка Світлана Заліщук, Сергій Лещенко та Мустафа Найєм не покаються і не визнають помилковості своєї підтримки лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі, рада фракції буде вважати, що парламентарі керувалися метою задовольнити власні амбіції "шляхом зради України на користь Росії".
Рада фракції Блоку Петра Порошенка (БПП) у Верховній Раді України вимагає у членів фракції Світлани Заліщук, Сергія Лещенка і Мустафи Найєма публічно пояснити свою підтримку акцій протесту, організованих лідером "Руху нових сил" Михайлом Саакашвілі. Про це йдеться на партійному сайті.
Нардепів назвали "активними співорганізаторами та учасниками так званих акцій протесту".
"Ми вимагаємо публічно пояснити всьому українському суспільству, виборцям, які віддали за вас свої голоси, свою позицію і мотивацію при підбурюванні українських громадян до акцій протесту, що були організовані за вкрадені у громадян гроші", – сказано в заяві.
Зазначено, що "акції протесту мали не одну мету – державний переворот, дискредитацію України, народу, влади, правоохоронних структур".
"Ідучи у народні обранці, ви позиціонували себе як молоді політичні лідери, які будуть відстоювати високі принципи справедливості, чесності, відкритості української політики та політиків, які керуються виключно принципами (християнської) моралі, становленням відкритого суспільства, а головне – верховенством права в Україні. Оцінку антидержавній діяльності Саакашвілі і його команди невдовзі дасть український суд. Своїх колег ми закликаємо покаятися і визнати свою помилку", – йдеться в тексті.
На думку авторів заяви, в іншому разі фракція буде вважати, що Найєм, Заліщук та Лещенко з початку своєї депутатської діяльності "керувалися єдиною метою: задоволення своїх власних амбіцій, навіть шляхом зради України на користь Росії, яка прагне знищити нас як незалежну, суверенну європейську державу".
Народних депутатів також закликали дати свідчення правоохоронним органам. У раді фракції Блоку Петра Порошенка розраховують, що свідчення "допоможуть швидше завершити слідство і притягнути всіх до відповідальності".
Сьогодні генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що до втечі з-під варти Саакашвілі причетні вісім народних депутатів. У їх числі глава Генпрокуратури назвав Заліщук, Найєма та Лещенка. Їхні дії Луценко вважає кримінальними діяннями.
Уранці 5 грудня Генеральна прокуратура проводила слідчі дії за місцем проживання Саакашвілі. Активісти намагалися заблокувати виходи з будівлі, сталися сутички.
У СБУ повідомили про затримання Саакашвілі. У відомстві уточнили, що його затримано за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їх злочинної діяльності).
Луценко заявляв, що оточення Саакашвілі одержало з Росії приблизно $500 тис. на фінансування мітингів з метою повалення влади в Україні. За словами глави ГПУ, крім захоплення влади, метою акцій лідера "Руху нових сил" було припинення кримінального переслідування стосовно бізнесмена-втікача Сергія Курченка і відновлення контролю над активами в Україні.
Активісти звільнили Саакашвілі з мікроавтобуса правоохоронців, політик закликав своїх прибічників іти до будівлі Верховної Ради і вимагати ухвалення закону про імпічмент президента України Петра Порошенка. Вони прибули до наметового містечка на столичній вулиці Грушевського.
Саакашвілі, виступаючи на сцені біля будівлі парламенту в Києві, назвав своє затримання "провокацією і викраденням". За його словами, Служба безпеки України перетворилася на "філію ФСБ".