Напад на Гандзюк. У прокуратурі повідомили, що не викликали на допит львів'янку Антонишин, яка може підтвердити алібі підозрюваного
У прокуратурі Львівської області заявили, що львів'янка Ольга Антонишин не приходила на допит у період із 13-го до 15 серпня. Жінка стверджує, що відпочивала на морі в одній компанії з головним підозрюваним у нападі на співробітницю міської ради Херсона, активістку Катерину Гандзюк. За словами Антонишин, компанія відпочивала за годину їзди від Херсона, де 31 липня Гандзюк облили кислотою.
Прокуратура Львівської області не викликала на допит львів'янку Ольгу Антонишин, яка може бути свідком у справі про напад на співробітницю міської ради Херсона, активістку Катерину Гандзюк. Про це "Українським новинам" повідомила прес-служба прокуратури області.
"Ми не викликали її. У нас її точно не було", – заявила співробітниця відомства.
За її словами, Антонишин не викликали в прокуратуру ні 13 серпня, ні 14-го, ні сьогодні.
"Може, вона помилилася, коли повідомила, що її викликає прокуратура Львівської області? Самі розумієте – де Львів, а де Херсон", – сказала співробітниця прокуратури.
11 серпня журналісти опублікували інтерв'ю із двома жителями Львова, які із 27 липня до 1 серпня відпочивали в Херсонській області з Новіковим і сім’єю його сестри Ірини. Свідки розповіли, що Новіков нікуди надовго не відлучався.
13 серпня Антонишин заявила в коментарі "Громадському радіо", що її викликали на допит. "Тільки що телефонували. Сказали, що, можливо... треба буде підійти до Львівської прокуратури і розказати все, що я знаю", – сказала львів'янка. Вона підтвердила, що відпочивала в одній компанії на морі з головним підозрюваним у нападі на Гандзюк за годину їзди від Херсона.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла. Кислота потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її на літаку доправили до Києва для подальшого лікування.
Спочатку правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "хуліганство". Але пізніше поліція двічі змінювала кваліфікацію: спочатку – на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого", потім – на "замах на вбивство з особливою жорстокістю".
У Міністерстві внутрішніх справ України заявляли, що слідство розглядає кілька версій інциденту, серед яких службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція та побутові конфлікти.
Поліція опублікувала відео з імовірним злочинцем, зі свого боку колеги Гандзюк склали фоторобот нападника.
Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що провадження про замах на чиновницю передали в центральний апарат Служби безпеки України.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що поліція затримала підозрюваного в нападі. Нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко розповів, що підозрюваний Микола Новіков є членом одного зі злочинних угруповань Херсонської області. Правоохоронці встановили, де було придбано сірчану кислоту. Суд заарештував Новікова 6 серпня.
У матеріалах справи Гандзюк ідеться про те, що на неї напали на замовлення правоохоронців і держорганів.
На думку адвоката Гандзюк Євгенії Закревської, Національна поліція свідомо гальмує роботу слідчих СБУ, не передаючи Службі безпеки України вже зібрані матеріали справи.