НАЗК перевірить народних депутатів Бойка, Дубневича, Розенблата та Святаша
Нацагентство з питань запобігання корупції встановить, чи був конфлікт інтересів у діях чотирьох народних депутатів – Юрія Бойка, Ярослава Дубневича, Борислава Розенблата та Дмитра Святаша, які намагалися оскаржити діяльність Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевірить народних депутатів Юрія Бойка (Опозиційний блок), Ярослава Дубневича (Блок Петра Порошенка), Борислава Розенблата (позафракційний) і Дмитра Святаша (група "Відродження") через факти, викладені у програмі "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і телеканала "UA:Перший") від 27 вересня, повідомляє 7 листопада "Радіо Свобода".
НАЗК установить, чи був конфлікт інтересів у діях нардепів, коли вони подали конституційне звернення, яким намагалися оскаржити діяльність Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Журналісти з'ясували, що частина із 56 нардепів, які підписали звернення, намагалася оскаржити роботу АРМА через бізнес-інтереси.
У програмі йдеться, що депутати є власниками активів, які зараз під арештом та в управлінні цього відомства.
Зокрема, Святаш пов'язаний із групою компаній АІС – великим автодилером на ринку України. На майно групи – понад 100 об'єктів нерухомості у 18 обласних центрах – накладено арешт, його передано в управління АРМА.
Журналісти також зазначили, що Ярослав Дубневич та його брат Богдан (також народний депутат від Блоку Петра Порошенка) володіють двома ТЕЦ у Львівській області, майно яких передано в управління АРМА.
НАЗК надіслало відповідь на звернення голови громадської організації "Стейтвотч" Гліба Канєвського. Документ, в якому йдеться про перевірку чотирьох нардепів, є в розпорядженні журналістів.
"Стосовно інших осіб... слід зазначити, що звернення не містить фактичних даних, які свідчать або можуть свідчити про наявність у них приватного інтересу", – ідеться у відповіді.
АРМА було створено наприкінці 2016 року. Серед завдань агентства – проведення аналізу статистичних даних та іншої інформації щодо виявлення, розшуку та управління активами, а також ведення Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальних провадженнях.