НАЗК виявило порушення в е-деклараціях Кістіона, Зубка, Кириленка і Жданова

Надання неправдивої інформації в е-декларації є порушенням закону "Про запобігання корупції"
Фото: НАЗК Державна організація / Facebook

У НАЗК не бачать підстав для притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності віце-прем'єр-міністрів України Володимира Кістіона, Геннадія Зубка, В'ячеслава Кириленка та міністра молоді та спорту Ігоря Жданова за надання неправдивих відомостей у е-деклараціях.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення в електронних деклараціях віце-прем'єр-міністрів України Володимира Кістіона, Геннадія Зубка, В'ячеслава Кириленка та міністра молоді та спорту Ігоря Жданова. Цю інформацію було озвучено на сьогоднішньому засіданні агентства, пишуть "Українські новини".

Було встановлено, що віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кістіон в е-деклараціях за 2015-й і 2016 роки подав недостовірну інформацію про майнові права на спальний корпус у Вінницькій області та перелік його співвласників.

Крім того, він вказав неправдиві відомості про загальну площу орендованої квартири.

Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в е-декларації за 2015 рік подав неправдиву інформацію про нерухомість, якою володіє. Із порушеннями також задекларовано автомобіль Toyota RAV4, який належить його дружині.

Віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко під час заповнення е-декларації за 2015 рік вказав недостовірні відомості про кадастровий номер земельної ділянки, виділеної під будівництво. Він також не вказав у документі інформації про доходи своєї дружини за цивільно-правовим договором – 5,9 тис. грн.

Порушення в е-декларуванні в 2016 році, яких припустився міністр молоді та спорту Ігор Жданов, стосуються майнових прав на квартиру: не вказано інформації про право користування житлом членами сім'ї.

Крім того, Жданов не задекларував доходів на загальну суму 6,8 тис. грн – стипендії дочки і дохід від громадської організації “Національний олімпійський комітет“.

У НАЗК зазначили, що подавання неправдивих даних в е-деклараціях є порушенням закону “Про запобігання корупції“, однак підстав для притягнення чиновників до адміністративної або кримінальної відповідальності немає.

Система електронного декларування почала працювати в Україні з 1 вересня 2016 року. Уведення е-декларацій було однією з вимог Європейського союзу для реалізації безвізового режиму з Україною. Перевірку декларацій членів Кабінету Міністрів НАЗК почало 1 квітня 2017 року. У липні агентство повідомляло, що не виявило порушень в деклараціях віце-прем'єра Павла Розенка та міністрів оборони Степана Полторака, соціальної політики Андрія Реви, екології та природних ресурсів Остапа Семерака, інформполітики Юрія Стеця, енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, культури Євгена Нищука, з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадима Черниша та інфраструктури Володимира Омеляна.