Нардеп Червакова про затримання Гужви: Якщо журналіст скоїв злочин, він повинен нести покарання. Його професія не має жодного значення G

Червакова: Чи був факт давання хабара, повинні визначити правоохоронці
Фото: Олег Федонюк / Facebook

Притягнення до відповідальності головного редактора видання "Страна" Ігоря Гужви за вимагання нічого спільного з нападками на свободу слова не має, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від Блоку Петра Порошенка Ольга Червакова.

Вимагання грошей за нерозповсюдження інформації є надзвичайною ситуацією, яка склалася в українських медіа, заявила виданню "ГОРДОН" нардеп від Блоку Петра Порошенка Ольга Червакова, коментуючи затримання головного редактора видання "Страна" Ігоря Гужви.

"Генпрокуратура показала відео, де ми побачили вимагання грошей за непублікацію певного матеріалу. І я повністю згодна із заявою глави ГПУ про те, що свобода слова в цьому випадку не постраждала. Вимагання – це кримінальний злочин. У Національній спілці журналістів України ситуацію із затриманням Гужви назвали надзвичайною. Але я вважаю надзвичайною ситуацію, коли журналісти за гроші публікують недостовірну інформацію або приховують правдиві дані. Це не має нічого спільного зі свободою слова. Конкретно щодо Гужви на всі питання повинна відповісти Генпрокуратура", – зазначила Червакова.

На її думку, ця ситуація розкрила проблему публікації в українських ЗМІ замовних матеріалів.

"Мені здається, настав час для дискусії про регулювання медіа. Усі прекрасно знають, що в українських ЗМІ процвітає джинса. За гроші в наших медіа можна опублікувати все, що завгодно. Ненормально, коли за достовірну видають інформацію, яку публікують за гроші. Тобто кого завгодно можна очорнити і кого завгодно – обілити. Це не стосується конкретно цієї кримінальної справи – я говорю про свободу слова та регулювання медіа загалом", – підкреслила нардеп.

Вона наголосила, що професія журналіста не звільняє Гужву від відповідальності.

"Чи був факт давання хабара, повинні визначити правоохоронці. І що швидше вони це зроблять, то краще. Те, що був факт вимагання, ми вже побачили. Якщо журналіст скоїв злочин, він повинен нести покарання. Його професія не має жодного значення. Політики і правоохоронні органи не мають права втручатися в контент і вказувати, яким повинен бути зміст публікованих матеріалів. Адже в такому випадку це дійсно буде наступ на свободу слова. А якщо ми говоримо про правопорушення фізичної особи, яка обіймає посаду головного редактора, то нічого спільного з нападками на свободу слова це не має", – резюмувала Червакова.

За словами Гужви, представники нардепа від Радикальної партії Дмитра Лінька пропонували редакції $20 тис. за неоприлюднення критичної публікації про політику. Коли дістали відмову – сфальсифікували обвинувачення у вимаганні.

Лінько заявив, що має аудіо- та відеозаписи, які підтверджують вимагання з боку інтернет-видання "Страна".

Він також зазначив, що $10 тис., які, за інформацією слідства, Гужва отримав за неопублікування компрометаційних матеріалів про Лінька, у пакеті з радіомаяком заніс у кабінет головного редактора посередник.

Гужву після затримання доставили в Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Києві. Його адвокатом стала екс-міністр юстиції України Олена Лукаш, а нардеп від Опозиційного блоку Олександр Вілкул заявив, що готовий узяти Гужву на поруки.

Зараз головний редактор "Страны" перебуває в ізоляторі тимчасового утримання.