Нардеп Лукашев: Якщо прем'єр не допоможе, Троїцьку громаду вже в січні чекає гуманітарна катастрофа

Олександр Лукашев: Через газорозподільчу станцію селища міського типу Троїцьке, безпосередньо з території Бєлгородської області РФ, здійснюється постачання природного газу у 21 населений пункт із населенням понад 14 тис. осіб</s
Фото: zagittya.com.ua

Через завершення терміну контракту на транзит російського газу через Україну у селищі міського типу Троїцьке Луганської області без опалення залишиться понад 700 квартир у багатоквартирних будинках, вийде з ладу система водопостачання та каналізації, заявив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Олександр Лукашев.

Селище міського типу Троїцьке Луганської області із січня 2020 року опиниться у стані гуманітарної катастрофи, якщо не вирішити проблему з постачанням газу, яке припиниться через закінчення строку договору із РФ на транзит, заявив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Олександр Лукашев. Про це 19 грудня повідомляє пресслужба політсили.

Політик зазначив, що без опалення залишиться понад 700 квартир у багатоквартирних будинках, вийде з ладу система водопостачання і каналізації. Він звернувся з листом до прем'єр-міністра Олексія Гончарука і голови правління НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєва із проханням допомогти у вирішенні цього питання.

"Через газорозподільчу станцію селища міського типу Троїцьке, безпосередньо з території Бєлгородської області РФ, здійснюється постачання природного газу до 21 населеного пункту з населенням понад 14 тис. осіб. На території Троїцької селищної об'єднаної територіальної громади розташовано 66 багатоквартирних житлових будинків, працює 49 об'єктів соціальної сфери, зокрема два заклади охорони здоров'я, які опалюються автономним газовим опаленням, – повідомив Лукашев. – Через ГРС у селі Воєводському здійснюється постачання природного газу в 11 населених пунктів нашої громади, у яких 18 об'єктів соціальної сфери. Переведення споживачів Троїцької громади на альтернативні види енергії або будівництво газопроводів-відводів, вартість яких, за попередніми розрахунками, складатиме понад 300 млн грн, а у стислі терміни неможливо ані технічно, ані фінансово. У місцевих бюджетів немає фінансової можливості навіть через 5–10 років перейти на альтернативні види енергії".

Він зазначив, що обхід приватного сектору виявив понад 2 тис. будинків, де проживають соціально незахищені люди, які не можуть перейти на альтернативні види опалення. Лукашев додав, що навчальний процес і стаціонарна медична допомога можуть припинитися через відсутність опалення.

"Просимо владу вжити всіх можливих заходів для недопущення енергетичної та гуманітарної катастрофи на території Троїцької громади", – заявив Лукашев.

10-річний контракт між Україною та Росією про постачання і транзит газу закінчується 31 грудня 2019 року. "Газпром" підтвердив свою участь у тристоронніх газових переговорах за участю представників України та Євросоюзу в Берліні 19 грудня, повідомило 18 грудня "Інтерфакс-Україна" джерело в українському уряді.