Нардеп Михайло Бондар заявив, що ініціює скасування поправки Геруса про імпорт електроенергії
Імпорт електроенергії з Росії в Україну загрожує енергетичній безпеці країни, заявив нардеп від "Європейської солідарності" Михайло Бондар і повідомив, що буде ініціювати скасування поправки, запропонованої нардепом від "Слуги народу" Андрієм Герусом, у законодавство.
Народний депутат від "Європейської солідарності" Михайло Бондар ініціює скасування поправки, внесеної головою енергетичного комітету парламенту, нардепом від "Слуги народу" Андрієм Герусом, яка дала змогу українським компаніям почати імпорт електроенергії з Росії. Про це Бондар заявив 3 жовтня на брифінгу в Раді, повідомляє LB.ua.
"Буквально 18 вересня було ухвалено закон щодо ядерної тематики, у який вставили поправку, що зовсім не стосувалася цього закону, а стосувалася ринку електроенергії. Так звану поправку треба було внести, щоб дозволити країні-агресору Росії мати можливість постачати електроенергію в Україну. Розповідали під час ухвалення цього закону, що це постачання електроенергії з Молдови, Білорусі. А ні, таких потужностей ці країни не мають, і виявилося, що це постачання електроенергії безпосередньо з країни-агресора, з Росії", – заявив політик.
Імпорт електроенергії з Росії загрожує енергетичній безпеці України й позначиться на ситуації на українських шахтах, вважає Бондар.
"Як голова підкомітету вугільної промисловості готую законопроєкт, щоб виправити ці ганебні зміни, які протягнула більшість 18 вересня. Я сподіваюся, що колеги, які поділяють мою думку, приєднаються до підписання цього закону й усе-таки будемо тут, у стінах парламенту, доводити, що цю помилку треба виправляти", – сказав нардеп.
"Українські новини" 2 жовтня повідомили, що перше постачання електроенергії з Росії в режимі імпорту було відображено на сайті НЕК "Укренерго" 1 жовтня. За інформацією джерела агентства на ринку, імпортером стала пов'язана з бізнесменом Ігорем Коломойським компанія "Юнайтед Енерджі".
За даними "Українських новин", імпорт із РФ після чотирирічної перерви став можливим після внесення правки в ухвалений 18 вересня закон України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", яку пролобіював голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус. За його версією, імпорт мали здійснювати з Білорусі, проте 1 жовтня компанія "Юнайтед Енерджі" почала імпорт електроенергії з РФ.
За інформацією LIGA.net, у жовтні 2019 року отримувати російську електроенергію має намір п'ять українських компаній.